دسته‌بندی نشده

اخلالگران در نظام اقتصادی از تیغ عدالت رهائی ندارند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، رئیس کل دادگستری استان زنجان با اعلام این خبر گفت : با توجه به افزایش قیمت گندم و به تبع آن افزایش قیمت آرد، اخبار و گزارشی دال بر افزایش عرضه خارج از شبکه آرد و گندم با حجم گسترده ای در شهرستان خدابنده انجام شده که منتهی به اخلال در نظام اقتصادی شده است .

حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی با بیان اینکه در این خصوص با بررسیهای بعمل آمده مشخص شد که زنجیره ای بین اتحادیه آرد و نان و کارخانه های آرد و شرکت حمل و نقلی که متصدی انحصاری جابجایی آردها از کارخانه به نانوائی ها هستند تشکیل به نحوی که کیسه های آرد نوع اول و دوم در قالب صدور حواله و اختصاص سهمیه به نانوائیها ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه در این راستا رانندگان شرکت حمل و نقل بدون تخلیه کیسه های آرد در مقصد، کیسه های آرد 36000 تومانی و 52000 تومانی به مبلغ 100000 تومان خریداری نموده و در ادامه این کیسه های آرد را به دو روش یعنی یا به اشخاص ثالث به قیمت 200000 تومان می فروختند یا به همان مبدأ یعنی کارخانه عودت می دادند .

عالیترین مقام قضائی استان با تأکید بر اینکه اخلالگران در نظام اقتصادی از تیغ عدالت رهائی نخواهند یافت اظهار داشت :با بررسی حسابهای مالی اشخاص، گردش مالی آنان که میلیاردی گزارش شده و بر اساس برآوردهای انجام شده هم اکنون کارخانه آرد و نان در خدابنده دارای آرد اضافه موجودی بالغ بر 30 هزار تن می باشد که کارخانه آرد با برگشت این سهمیه ها به همان کارخانه و در قالب سهمیه جدید به نانوائیها ، گندمهای دولتی را برای آرد شدن تحویل کارخانه می دادند و بدون تبدیل با آرد به صورت قاچاق به فروش می رساندند .

صادقی نیارکی با بیان اینکه اتحادیه نانوایان شهرستان خدابنده ضمن مشارکت در این فرایند و ایجاد سهمیه غیر واقعی و اخذ وجوه غیر قانونی از نانوائیها و رانندگان اقدام میکردند بیان داشت : با بررسیها و تحقیقات انجام شده و اذعان عوامل موصوف و رانندگان مبنی بر اینکه این کار از زمان یارانه ای شدن گندم در جریان بوده و اکنون تشدید شده است.

رئیس کل دادگستری استان خاطر نشان کرد : ضعف در نظارت و کنترل موضوع از سوی حوزه های بازرسی منجر به این امر شده که در حال حاضر تعداد 9 نفر بازداشت و اتهامات سایر افراد و متهمان در در دادسرای زنجان دست بررسی می باشد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟