دسته‌بندی نشده

اشتغالزایی یک هزار و 768 نفری در زنجان

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رییس جمهور در آئین بهره‌برداری از پنج طرح‌ ملی که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: افتتاحات انجام شده باعث خرسندی ماست و از آن مهم‌تر اینکه این افتتاح‌ها با همراهی مسؤولان توسط بخش خصوصی انجام شده است.

حسن روحانی با بیان اینکه  انتقال آب به غرب و شرق کشور از مهمترین اولویت‌های دولت است؛خاطرنشان کرد:با انتقال آب به قسمت غرب کشور، میلیاردها متر مکعب آب استحصال شده و این بخش از کشور نظر  کشاورزی و باغداری احیا می‌شود.

وی افزود:انتقال آب به شرق کشور از دیگر پروژه‌های مهم است که امیدواریم مرحله بعدی آن نیز به زودی افتتاح شود.

رییس جمهور با تاکید بر اهمیت فولاد و بردن صنایع به کنار آب و یا برعکس که همواره مورد بحث بوده است، ادامه داد: اگر آب را شیرین کنیم به صرفه‌تر خواهد بود به اضافه اینکه این آب مصرف دیگر هم دارد که آبادانی را هم موجب خواهد شد.

روحانی به موفقیت ایران در مقابل آمریکا در دادگاه لاهه اشاره و خاطرنشان کرد: این موفقیت در مقابل یک ابرقدرت مهم است، چرا که صدها هزار متخصص و کارشناس را در کنار خود دارند و ما با تعدادی دیپلمات به مقابله با آن‌ها می‌رویم.

وی اضافه کرد: در بخش حقوقی کمتر سابقه دارد از آغاز انقلاب مباحث را به دادگاه لاهه ببریم که دلایل خاص خودش را دارد در این دولت تصمیم قاطع گرفتیم در مسائل اختلافی در برابر آمریکا بحث را به دادگاه لاهه برسانیم.

رییس دولت دوازدهم تصریح کرد: مسئله فولاد، پتروشیمی و نساجی برای ما مهم بوده و توجه ویژه‌ای به پروژه‌های این بخش شده است.

روحانی خاطرنشان کرد: در دادگاه بین المللی لاهه ما رای بسیار موفقی گرفتیم علیرغم این که هزاران حقوقدان بزرگ را بسیج کردند رای این بود که دادگاه لاهه به دستور و قرار موقت رای داد که آمریکا باید همه تحریم ها در امور انسانی را بلافاصله قطع کند، البته آمریکا عمل نکرد.

وی افزود: تحصیل کردگان این سرزمین در حقوق و دیپلماسی در همه‌جا موفقیت و پیروزی های شگرف و بزرگی را به دست آوردند و  من این موفقیت بزرگ را به ملت بزرگ ایران تبریک می گویم.

رییس جمهور با بیان اینکه تحریم رنج و مشکلات بسیاری را برای مردم ایران ایجاد کرده اما مانع متوقف شدن نشده و نمی‌شود، افزود: اگر پروتکل‌ها اجازه می‌داد مردم ایران امسال بیش از سال‌های گذشته در راهپیمایی ۲۲ بهمن شرکت می‌کردند.

روحانی گفت: لعن و نفرین مردم به تحریم‌کنندگان است همان‌هایی که می‌خواستتد انقلاب پیروز نشود‌.

وی تصریح کرد: دولت ضمن کارهای مهمی که انجام می دهد ریل را برای دولت بعد آماده می کند. همه سرمایه‌گذاری و طرح‌ها را برای انتقال آب انجام می دهیم و تکمیل آن با دولت بعدی است.

رییس جمهور اظهار کرد: در دولت تدبیر و امید کار بزرگی در اکتشاف معادن انجام شد و اکتشاف نسبت به قبل چندین برابر شد به طوری که در طول این هفت سال ۲۶ برابر قبل اکتشاف معدن را انجام شده است.

حسن روحانی گفت: امروز خوشحالم که همه افتتاح ها در یک استان متمرکز بود استان زنجان ولایت‌مدار هستند و همیشه در تاسوعا و عاشورا نمونه بسیار بارز ولایتمداری هستند.

وی با تبریک این افتتاح ها به مردم زنجان  اضافه کرد: این طرح ها به ارزش هفت هزار میلیارد تومان توسط بخش خصوصی و با همکاری دولت افتتاح شد و بیش از 1700 نفر با افتتاح این پروژه‌ها امروز مشغول به کار شدند

در ادامه فتح الله حقیقی، استاندار زنجان نیز در آیین بهره براداری از پنج واحد بزرگ تولیدی و صنعتی در زنجان که با حضور ویدیو کنفرانسی رییس جمهور برگزار شد، اظهار داشت: طی دو سال گذشته نقشه راهی با تکیه بر گفت وگو با بخش خصوصی، ایجاد پنجره واحد سرمایه گذاری و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید، ترسیم شد و اکنون نتایج ملموس آن در بخش تولید قابل مشاهده است.

وی با بیان اینکه زنجان در بهبود فضای کسب و کار و نرخ مشارکت اقتصادی به ترتیب رتبه های سوم و چهارم را کسب کرده است؛خاطرنشان کرد: در این مدت 156 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در استان زنجان محقق شده است.

حقیقی تصریح کرد: شمار بیمه شدگان اجباری در استان در آذر سال گذشته 110 هزار و 983 نفر بود که این رقم در آذرماه امسال به 116 هزار و 427 نفر رسید که نشان از رونق اشتغال در استان دارد.

وی با اشاره به اینکه در همین مدت تعداد مستمری بگیران بیمه بیکاری کاهش یافته است ؛عنوان کرد:شمار بیمه شدگان در استان از تعداد سه هزار و 217 نفر در آذر سال گذشته به دو هزار و 830 نفر در آذرماه امسال رسیده است.

مقام عالی استان زنجان تصریح کرد: دهه فجر امسال 791 پروژه با اعتباری بالغ بر 9هزار و 951 میلیارد تومان در زنجان افتتاح و یا کلنگ زنی می‌شود.

حقیقی با بیان اینکه بهره برداری از 5 طرح صنعتی با سرمایه گذاری هفت هزار میلیارد تومان از جمله این طرح ها است که عملیات طراحی و احداث دو واحد از این پنج واحد از سال 97 و 98 آغاز شد و اکنون به سرانجام رسیده است؛ خاطرنشان کرد:سه طرح دیگر نیز تا سال 97 فقط 30 درصد پیشرفت داشتند که عمده عملیات اجرایی آنها در دو سال گذشته انجام شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟