دسته‌بندی نشده

افتتاح 250 باب خانه هلال احمر تا پایان سال جاری

 به گزارش پایگاه خبری فناوری زنجان ،علی طاهری در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  49 خانه هلال در مناطق شهری و روستایی این استان با هدف پاسخگویی به حوادث و افزایش فعالیت های داوطلبی بشر دوستانه به مناسبت ایام الله دهه فجر افتتاح شد.

وی تاکید کرد: با افتتاح 49 خانه هلال در دهه فجر تعداد این خانه ها در استان زنجان به 162 باب افزایش یافت که مابقی آن نیز تا پایان امسال راه اندازی خواهد شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به اینکه راه اندازی خانه های هلال در سطح کشور مورد تاکید رئیس جمهور و رئیس جمعیت هلال احمر کشور است ،تصریح کرد: بهره مندی شهروندان از آموزش همگانی و کمک های اولیه در سطح روستاها موجب مدیریت درست و صحیحی از حوادث توسط این افراد در ساعت اولیه تا رسیدن نیروهای امدادی می شود.

طاهری افزود: مهمترین مقوله پس از راه اندازی و افتتاح خانه های هلال در جذب اعضا، آموزش های امدادی برای مقابله با حوادث در مناطق شهری و روستایی است.

وی با بیان اینکه جوامع محلی پس از بهره مندی از آموزش‌های همگانی امداد که توسط هلال احمر ارائه می شود، خاطر نشان کرد: خدمات داوطلبانه بشر دوستانه در زمان عادی و فعالیت های امدادی مورد نیاز در هنگام سوانح بر اساس مخاطرات جامعه محلی را انجام خواهند داد.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان عنوان کرد: ارائه آموزش همگانی آمادگی در برابر مخاطرات و کمک های اولیه در خانه های هلال استان منجر به افزایش سرانه آموزشی شهروندان، پاسخگویی و واکنش سریع و به موقع در برابر حوادث و بحران ها با کمک ظرفیت سازی و توانمند کردن جوامع محلی به ویژه در مناطق دارای خانه های هلال و ایجاد پل ارتباطی و تعامل بین جوامع شهری و روستایی و جمعیت هلال احمر می شود.

طاهری تاکید کرد: با ارائه این آموزش ها برای گروه های سنی مختلف در خانه های هلال، جامعه هدف بیشتری را تحت پوشش قرار می دهیم و از طرفی نیز مردم می توانند در ساعت اولیه تا رسیدن نیروهای امدادی اقدامات مورد نیاز را انجام دهند.

این مقام مسئول اظهار داشت: در حال حاضر در استان زنجان 105 خانه هلال در مراکز شهری و 57 خانه هلال دیگر نیر در مناطق روستایی داریم که بیش از 2 هزار نفر در 113 خانه هلال عضو هستند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: عضو گیری از افراد در رده های سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در 49 خانه هلال نیز در حال انجام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟