دسته‌بندی نشده

امکان صادرات سرب از زنجان فراهم شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان؛ فتح الله حقیقی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه ملی و استانی گفت: در سال 1399 بیشترین فشارهای ناشی از تحریم علیه ملت ایران اعمال شد اما در همین سال با جهاد تولیدکنندگان و صادرکنندگان، در استان زنجان شاهدیم که میزان صادرات تا ششم اسفند 10درصد بیشتر از کل صادرات سال قبل است.

وی هدف گذاری صادرات برای سال 1399را 218میلیون دلار اعلام کرد و افزود: امسال 238 میلیون دلار صادرات از گمرک زنجان به ثبت رسیده است و طبق این روند تا پایان سال میزان صادرات از استان زنجان به 250میلیون دلار می رسد.

مقام عالی استان به ورود موقت کالا نیز اشاره کرد و افزود: 250هزار تن مواد اولیه بصورت ورود موقت وارد استان شده که 50هزار تن آن صادر شده و مابقی نیز با تلاش و تدبیر تولید کنندگان و صادرکنندگان فراوری شده و صادر خواهد شد.

 استاندار زنجان خواستار حل مشکل رفع تعهدات ارزی ناشی از کالاهای ورود موقت شد که رئیس جمهور نیز دستور آن را داده است‌.

در ادامه مدیرکل دفتر بازرگانی سازمان توسعه تجارت هم در این مراسم گفت: همسایگی کشورمان با 15کشور فرصت و ظرفیت خوبی برای صادرات فراهم کرده است که فقط از بازار 1600 میلیاردی واردات آنها سهم جمهوری اسلامی ایران 24میلیارد دلار است.

قمری در ادامه به تعهدات ارزی صادرکنندگان اشاره کرد و افزود: در کشور 67درصد صادرکنندگان به تعهدات ارزی خود عمل کرده اند و درصد آن در استان زنجان 51درصد است که اگر مشکل ورود موقت حل شود این میزان افزایش قابل توجهی خواهد یافت.

در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان از 3صادر کننده نمونه ملی و 14صادر کننده نمونه استانی تجلیل شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟