دسته‌بندی نشده

برگزاری مانور پناهگیری در زلزله ویژه خانه های هلال زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان علی طاهری در جمع خبرنگاران اظهار داشت : مانور پناهگیری ویژه خانه های هلال جمعیت هلال احمر استان زنجان همزمان با سراسر کشور با شعار ایران آماده به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با هدف ارتقای سطح آگاهی مردم مناطق روستایی و شهری برگزار شد.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: مانور سراسری تمرین پناهگیری در زلزله ویژه خانه‌های هلال با هدف کاهش تلفات و خسارت های ناشی از زلزله، انجام واکنش‌های صحیح و سریع در برابر زلزله، ارتقای فرهنگ ایمنی، افزایش آگاهی مردم و ایجاد آمادگی انجام شد.

طاهری افزود: آمادگی مقابله با حوادث، کاهش آسیب های جانی و مالی و خود امدادی از دیگر اهداف برگزاری مانور پناهگیری ویژه خانه های هلال در استان زنجان است.

وی تاکید کرد: تمرین پناهگیری و ایمنی، در مرحله پناهگیری صحیح و خروج از محل تخلیه و رفتن به فضای باز از برنامه‌های این مانور در 14 خانه‌های هلال بود.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: مانور تمرین پناهگیری در زلزله با حضور و نظارت مستقیم معاونت آموزش و پژوهش، امدادو نجات و امور داوطلبان با مشارکت همه اعضای خانه هلال 14 روستا و شهر در شهرستان های زنجان، خدابنده، ماهنشان، ابهر، ایجرود، طارم و ابهر برگزار شد.

طاهری یادآوری کرد: در حال حاضر استان زنجان 162 خانه هلال در مناطق شهری و روستایی این شهرستان ها دارد که در بیش از 2 هزار نفر در گروه های سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در 113 خانه هلال عضو هستند.

وی اضافه کرد: عضو گیری در 49 خانه هلال نیز در دست انجام است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟