دسته‌بندی نشده

توزیع بیش از 100تبلت بین دانش آموزان تحت پوشش بهزیستی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد محمدی گفت : از سری حمایت های جانبی بهزیستی که با همکاری بنیاد مستضعفان صورت گرفته است اختصاص 127 دستگاه تبلت به فرزندان امداد بگیر در مقطع اول و دوم دبیرستان است که ازاین تعداد 103 دستگاه توزیع و 24 دستگاه دیگر در حال توزیع است .

وی خاطرنشان کرد: : این اقدام بهزیستی با حفظ کرامت انسانی در راستای توانمندسازی جامعه هدف بهزیستی صورت گرفته است.

وی اظهار داشت : فرزندان بهزیستی آینده‌ سازان جامعه هستند و تحصیل یکی از ارکان توانمند سازی آنهاست ورشد آموزشی موجب خواهد شد که این افراددر آینده امدادرسان و کمک حال دیگران شوند.

محمدی همکاری مومنانه بین بخش‌های مختلف کشور مشتمل بر سازمان بهزیستی کشور به عنوان یک دستگاه دولتی، بنیاد مستضعفان به عنوان نهادی حاکمیتی و رایتل به عنوان نهاد عمومی و غیردولتی(ارایٔه سیم‌کارت رایگان برای دسترسی به فضای اینترنت) را در اجرای این کار مهم دانست .

وی گفت :مجموعه دیجی‌کالا به عنوان استارت‌آپ بدون هزینه توزیع هوشمند تبلت‌ها را در اقصی نقاط کشور به عهده گرفت و خوشبختانه هیچ یک از دانش اموزان بصورت رودررو با بهزیستی تبلت دریافت نکرده و مثل یک شهروند عادی در قالب پلتفرم دیجی‌کالا این دیوایس به آنها به صورت شفاف و شایسته ارایٔه شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: از آنجائیکه یکی از سیاست های بهزیستی مراقبت از فرزندان در درون خانواده است ، به منظور تقویت و گسترش خدمات به این فرزندان شیوه های مختلفی نظیر حمایت های اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی از خانواده ها در دستور کار قرار دارد .
محمدی افزود : در حال حاضر 50 کودک بی سرپرست و بد سرپرست در 5 مرکز بهزیستی نگهداری می شوند و 250 فرزند به صورت امداد بگیر و با دریافت مبلغ 6 میلیون و 500 هزار ریال بصورت ماهیانه در خانواده مورد حمایت بهزیستی نگهداری می شوند .

وی به همکاری یونیسف و دفتر امور کودکان و نوجوانان کشور در تهیه و توزیع اقلام بهداشتی ، فرهنگی به کلیه امداد بگیران تحت پوشش بهزیستی استان زنجان اشاره کرد و افزود : بسته های بهداشتی و بسته های فرهنگی بین امداد بگیران توزیع شده است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا