دسته‌بندی نشده

رشد 17 برابري حجم شبکه توزيع برق استان زنجان

 

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فناوری و اطلاعات استان زنجان، مدیرعامل شرکت توزیع برق زنجان در خصوص عملکرد شرکت توزيع برق استان نسبت به سال 57 اشاره کرد و گفت : زيرساخت هاي صنعت برق در کشور و استان پس از پيروزي انقلاب اسلامي و افزايش بستر هاي سرمايه گذاري صنايع بزرگ و کوچک رشد چشمگيری داشته است.

 

علیرضا عليزاده تصریح کرد: توسعه و راه اندازي حجم بزرگ شبکه توزيع در سايه همت و تلاش خادمين صنعت برق ميسر شده است.

 

وي با اشاره به اقدامات شرکت توزيع برق زنجان در سال 99 تاکيد کرد: تعداد مشترکان برق استان زنجان در سال 57 حدود 47هزار مشترک بود که با گذشت 42 سال از پيروزي انقلاب اسلامي اين آمار با جهش حدود 10برابري به بيش از 470هزار مشترک در استان زنجان رسيده است، در سال 56 فقط 7 روستاي استان از نعمت برق برخوردار بود ولي خوشبختانه با پيروزي انقلاب اسلامي و نگاه ويژه نظام مقدس جمهوري اسلامي به روستا‌ها شاهد رشد 128برابري و برخورداري 100درصدي روستاهاي بالاي 10خانوار استان از نعمت برق هستيم.

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق زنجان خاطرنشان کرد: حجم شبکه هاي توزيع برق استان زنجان با رسيدن به رقم 14457.6 کيلومتر مدار نسبت به سال 1357 رشد 17 برابري داشته است، که اين رشد بدون تلاش هاي جهادي پرسنل خدوم شرکت توزي نيروي برق استان ميسر نبود.

 

عليزاده در خصوص فعاليت هاي شاخص شرکت توزيع نيروي برق استان زنجان در سال 99 بيان کرد: اين شرکت از آذر ماه 99 در راستاي جلوگيري از شيوع کرونا با حذف خدمات حضوري و ارائه 44 خدمت شرکت توزيع به صورت غير حضوري و راه اندازي سامانه پاسخگويي 1521 به يکي از 3 شاخصه مهم چشم انداز استراتژيک 1404، پنج سال زودتر دست يافته است.

 

وي ادامه داد: طرح جهادي تبديل 500 کيلومتر سيم مسي به کابل خود نگهدار، جشن خداحافظي با ضعف ولتاژ در کل استان (طرح چاوش) ، برقدار نمودن 100 درصدي روستاهاي داراي سکنه استان زنجان، هوشمند سازي  کنتورها و قرائت از راه دور و اجراي پروژه هاي توسعه و احداث و روشنايي معابراز ديگر اقدامات اين شرکت در جهت آباداني و روشنايي ايران عزيز بود.

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق زنجان، صنعت برق را زيربناي پيشرفت‌هاي مختلف عنوان کرد و گفت: هم‌اکنون بيش از 70درصد از برق استان در دو زمينه زيربنايي صنعت و کشاورزي مصرف مي‌شود که نشان دهنده تاثير گذاري صنعت برق در توسعه صنعتي، رونق اقتصادي و رفاه اجتماعي استان زنجان است و مي‌توان گفت براي پيشرفت در هر زمينه‌اي بايد نخست زيرساخت‌هاي انرژي برق را در آن‌جا برپا کرد.

 

وي با اشاره به بهر‌ه‌برداري از 1188پروژه توزيع برق در فجر امسال گفت: اين پروژه‌هاي در بخشهاي مختلف توزيع برق در نقاط مختلف استان به بهره‌برداري خواهد رسيد در حالي که در هفته دولت 99 نيز ما شاهد بهره‌برداري از 378 پروژه مختلف توزيع برق استان بوديم و اين 1188 پروژه آمار افتتاح پروژ‌هاي شرکت توزيع را به بيش از 1550 پروژه در سال 99 خواهد رساند که رکورد کم نظيري در صنعت برق کشور است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا