دسته‌بندی نشده

زنجانی ها باعث فخر و مباهات در رشته وزنه برداری

به گزارش پایگاه خبری فناوری و اطلاعات زنجان ،داوود باقری، در مجمع عمومی و سالانه هیات وزنه ‌برداری استان زنجان  اظهار داشت: این رشته ورزشی  امروز در سطح جهان با بحث دوپینگ و ویروس کرونا که در حقیقت دو چالش بزرگ و جدی هستند مواجه بوده و لازم است تمام برنامه‌ها بر اساس این دو تهدید، تنظیم شود.

وی با بیان اینکه اینکه این رشته ورزشی در شرایط خیلی بحرانی و سخت به سر می برد، تصریح کرد: رییس کمیته بین المللی المپیک (IOC) تهدید مجدد کرده است و این بار ادبیات به اصطلاح تهدید آمیزتری را به کار برده اند و آن حاکی از این بود که فدراسیون جهانی وزنه برداری با این کمیته (IOC) هماهنگی کمتری را دارد.

نایب رییس فدراسیون وزنه برداری کشور با بیان اینکه هیات اجرایی IOC تا یک هفته آینده نظر خود را در خصوص حضور ورزش وزنه‌برداری در دوره بعدی المپیک اعلام خواهد کرد، خاطر نشان کرد: تمام این تهدیدات، تذکرات، ابهامات و نگرانی‌هایی را که از سوی کمیته بین المللی المپیک صورت گرفته است.

باقری با اشاره به وظیفه کشورها در حفظ وزنه‌برداری عنوان کرد: متاسفانه شاهدیم کشورهای صاحب وزنه‌برداری، هماهنگی کمی دارند و باز هم هیأت رئیسه وزنه‌برداری قاره اروپا از تصمیم و موضع‌گیری هیأت رئیسه وزنه‌برداری انتقاد کرده است.

وی با بیان اینکه وزنه‌برداری ایران سربلند و پاک بوده و همواره کمک‌کار وزنه‌برداری جهان است، اتصریح کرد: خوشبختانه این رشته ورزشی ایران با حمایت‌های صورت گرفته و رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی ستاد کرونا و رعایت دقیق و کامل پروتکل های بهداشتی، فعالیت خود را کم و بیش ادامه داده است.

نایب رییس فدراسیون وزنه برداری کشور با اشاره به اینکه داشتن شرایط فنی خوب، بهره گیری مناسب از خدمات آموزشی و پزشکی، استعدادیابی و بهره مندی از اخلاق، فرهنگ و منش پهلوانی، وزنه برداری را موفق می کند، تصریح کرد: این فدراسیون به متن وزنه برداری توجه ویژه دارد و در برنامه های نرم افزاری و سخت افزاری نیز در حد وسع و توان کمک کار هیات های استانی خواهد بود.

باقری  به ظرفیت‌های استان زنجان در حوزه وزنه‌برداری اشاره کرد و گفت : استفاده از ورزش ورزشکار در جامعه و کمک به علاقه‌مندان از توانمندی استان است که در این باره به الگو تبدیل شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟