دسته‌بندی نشده

ساخت 63 مدرسه با 756کلاس درس در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در حاشیه انعقاد تفاهم نامه سه جانبه احداث این پروژه ها گفت: این مدارس با توجه به کمبود به فضای آموزشی در شهر زنجان با تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه در سطح نواحی زنجان ساخته می شود.

حسن مظفری افزود: اعتبار این پروژه ها از محل منابع استانی و ملی، اعتبارات راه و شهرسازی و درآمدهای حاصل از مولدسازی دارایی های آموزش و پروش استان تامین خواهد شد.

وی با بیان اینکه ما بیشترین کمبود فضاهای آموزشی در استان را در شهر زنجان داریم، خاطرنشان کرد: با اجرای این پروژه ها مشکل کمبود فضاهای آموزشی در شهر زنجان رفع می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان با بیان این این مدارس در شهرک های گلشهر، پونک، شهرآرا، ثمین و کوی خرداد زنجان احداث خواهند شد، اظهار داشت: بیش از 15 هزار دانش آموزش مقطع ابتدایی و بیش از 10هزار دانش آموز در مقطع های اول و دوم و متوسطه در این این شهرک ها ساکن هستند.

شایان ذکر است در سفر یک روزه وزیر آموزش و پروش به استان زنجان به صورت همزمان سه مدرسه شامل مدرسه 9 کلاسه شادروان مهدوی، مدرسه 10 کلاسه شادروان دکتر شقاقی و مجتمع آموزشی سردار شهید سلیمانی به بهره بردای رسیدند که برای ساخت و تجهیز این مدارس بالغ بر 30 میلیارد تومان هزینه شده است.

همچنین عملیات ساخت 16 مدرسه جدید نیز با حضور وزیر آموزش و پرورش در زنجان آغاز شد.

گفتنی است هم‌اکنون حدود 200 هزار دانش‌آموز در 2 هزار و 550 مدرسه سطح استان زنجان مشغول به تحصیل هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟