دسته‌بندی نشده

سامانه نسخه الکترونیک تأمین اجتماعی در دسترس تمامی مراکز درمانی طرف قرارداد است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی محمدی با اشاره به  اینکه آزمایشگاه‌های مراکز درمانی ملکی به مراکز درمانی طرف قرار داد متصل شده است، اظهار کرد: سامانه پذیرش نسخ الکترونیک آزمایشگاهی مراکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی در سراسر کشور با آزمایشگاه‌های طرف قرارداد راه‌اندازی شده و در حال ارائه خدمات به بیمه شدگان است.

وی  در خصوص نسخه الکترونیک تصریح کرد: سال گذشته فقط داروخانه‌های طرف قرار داد با داروخانه‌های مراکز درمانی ملکی لینک شده بودند که خوشبختانه در ایام‌اله دهه مبارک فجر، این اقدام مهم در سطح مراکز درمانی آزمایشگاهی نیز بوقوع پیوست.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان ادامه داد: این خدمت در راستای کاهش مراجعات و با هدف حذف دفترچه‌های درمانی و تسریع در ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان میسر شده است.

محمدی در خصوص نحوه فرایند این خدمت الکترونیکی گفت: در صورتیکه بیمه شده سازمان به آزمایشگاه مراکز درمانی ملکی سازمان مراجعه کرد و اگر احیانا یک یا چند قلم از آزمایشات وی قابل انجام نبود، بلافاصله از طریق سامانه نسخه الکترونیک، این مرکز درمانی نسخه پزشک را به آزمایشگاه‌های طرف قرارداد در سطح شهر ارجاع می‌دهد و بیمار با ارائه کد ملی می‌تواند بقیه آزمایشات را در آن مرکز انجام دهد.

وی در پایان سازمان تامین اجتماعی را پیشرو در ارائه خدمات الکترونیک خواند و تصریح کرد: گام بلند سازمان در خدمت رسانی الکترونیک به مخاطبین، در سه ماه گذشته در قالب طرح 3070 بسیار حائز اهمیت و از برنامه‌های راهبردی و استراتژیک سازمان است که تا پایان سال به کاهش بیش از 70 میلیون بار مراجعه بیمه شده به مراکز درمانی و شعب تامین اجتماعی می‌انجامد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟