دسته‌بندی نشده

تبعات و مجازات غیبت از سربازی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سرهنگ ” فتح اله ندرلو” معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان  با اشاره به تاریحچه نظام وظیفه در کشور ما گفت : كشور ما در جهان به جهت مشارکت مردم وبه ویژه سربازان از بالاترين شاخص هاي امنيتي برخوردار است.
 
وی افزود :برابر اصل  151 قانون اساسي کشور ما  جايگاه خاصي براي نيروهاي مسلح و موضوع آمادگي دفاعی در نظر گرفته شده است..
 
 معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان زنجان با بیان اینکه در کشور ما دفاع از جان ،مال ، ناموس و کيان ملي، يک ارزش است. خاطر نشان کرد: خدمت سربازي درايران اسلامی  با نظام هاي سربازي ساير کشورها قابل مقايسه نبوده و مبناي آن ديني است .
 
 سرهنگ ندرلو با اشاره به مزایای خدمت مقدس سربازی گفت : ایجاد نظم و انضباط در زندگی، تقویت روحیه دفاعی ،مشارکت در کار تیمی و گروهی،برخورداری از خدمات بیمه و سنوات کاری در مدت خدمت،سازگاری و انعطاف پذیری در شرایط سخت ، مهارت آموزی و آشنایی با تخصص های جدید در حین خدمت ،ایجاد روحیه استقلال درزندگی،  آشنائی با اقلیم ها و فرهنگ های تازه ،افزایش آستانه تحمل و توانمندی و  مهارت در دوست یابی و قرار گرفتن در گروه همسالان  از جمله مزایای خدمت نظام وظیفه و دوران سربازی است.
 
معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان زنجان به معایب و عواقب غیبت دوران سربازی نیز اشاره کرد و  خاطر نشان کرد : محرومیت از فرصتهای شغلی در نهادهای دولتی و خصوصی ،عدم صدور پروانه کسب، بلاتکلیفی و نگرانی مستمر، محرومیت دریافت وام بانکی ،محرومیت از تحصیل د رمقاطع بالاتر،محرومیت از کاندید شدن جهت انتخابات مجلس و سایر شوراها و انجمن های قانونی،عدم امکان دریافت مجوز خروج از کشور،عدم امکان برنامه ریزی جهت زندگی فردی و اجتماعی،  عدم جلب اعتماد اجتماعی و عدم امکان بهره مندی از مزایای بیمه و بازنشستگی  از جمله عواقب قیبت از دوران مقدس سربازی است.
 
این مقام انتظامی  در ادامه گفت : علاقمندان می توانند  برای کسب اطلاعات بیشتر  در حوزه وظیفه عمومی از طريق پايگاه اطلاع رساني وظیفه عمومی به نشاني www.vazifeh.police.ir ، سامانه تلفن گويا به شماره 096480 و يا کانال سازمان به نشاني khabaresarbazi @ از آخرين اخبار مربوطه مطلع شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟