دسته‌بندی نشده

شهادت مسیر را برای آیندگان روشن می‌کند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،آیت‌الله علی خاتمی در آئین اختتامیه پنجمین سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان با بیان اینکه دین اسلام همواره اتفاق، هدف و ارزشی را که مقوله شهادت به خاطر آن رخ داده است را ملاک قرار داده است، گفت: شهادت از این حیث است که در اسلام اهمیت دارد.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین آثار شهادت، پیامی است که این اتفاق را رقم می‌زند، افزود: بر همین اساس است که در اسلام هیچ‌گاه شهادت هدف نبوده، بلکه ارزشی که شهادت به خاطر آن اتفاق افتاده است، هدف بوده؛ چرا که باعث می‌شود تا مسیر برای آیندگان ترسیم شود.

امام جمعه زنجان با یادآوری اینکه قداست شهادت در اسلام به این خاطر است که اهداف والایی را در ضمیر خود قرار داده و همین قداست باعث می‌شود تا انسان از باارزش‌تری دارایی خود که جانش است، عبور کند، تصریح کرد: همین ویژگی باعث شده است تا شهادت در اسلام به عنوان یکی از مقدس‌ترین مقوله‌ها و رفتارها تلقی شده و روشنگری این رفتار برای آیندگان تداوم داشته باشد.

خاتمی با اشاره به اینکه از صدر اسلام تا به امروز شاهد رقم خوردن اتفاقات ارزشمند در قالب شهادت بودیم، ادامه داد: یکی از ارزشمندترین این آثار را می‌توان در دوران دفاع‌مقدس به عینه مشاهده کرد، جایی که رزمندگان اسلام از امام راحل درخواست می‌کردند که برای شهادت آن‌ها دعا کنند.

وی با تاکید بر اینکه اهمیت موضوع شهادت به قدری است که امروز باید اهداف والای شهادت‌طلبی و پیام‌رسانی در جامعه تبیین شود، اظهار کرد: 1400سال پیش هیچ خبری از شبکه‌های ارتباط جمعی که امروزه به وفور فعالیت می‌کنند، نبود اما حضرت زینب (س) رسالت پیام‌رسانی و روشنگری را بر دوش کشیدند تا توطئه دشمنان اسلام برای وارونه جلوه دادن واقعه عاشورا ناکام بماند.

گفتنی است، در پایان پنجمین دوره سوگواره ملی میعادگاه عاشورایی دانشجویان در زنجان، نفرات برگزیده بخش‌های مختلف معرفی شدند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا