دسته‌بندی نشده

لزوم مراجعه زودهنگام به پزشک در صورت ابتلا به کرونای انگلیسی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، کارشناس بهداشت عمومی و اپیدمیولوژیست گفت:با توجه به شناسایی مواردی از ابتلای افراد به ویروس کرونای انگلیسی مردم باید مراقبت بیشتری از خود در برابر ابن بیماری داشته باشند.

احمد مهری با بیان اینکه در حال حاضر تشخیص نوع بیماری کرونای انگلیسی با نوع رایج کمی سخت است،اظهار داشت: برای انجام این کار باید از روش‌های توالی یابی و ژنتیکی استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر تشخیص بیماری نوع کرونای انگلیسی گران‌تر از نوع قبلی است،خاطرنشان کرد: تست‌های پی سی آر هنوز توانایی تشخیص بیماری کرونا را دارد، اما نمی‌تواند افتراق کرونای قبلی با ویروس جهش یافته انگلیسی را تشخیص دهد.

کارشناس بهداشت عمومی و اپیدمیولوژیست تصریح کرد :در حال حاضر میزان آمار مبتلایان به بیماری کرونای انگلیسی بالاتر از موارد شناسایی شده در کشور است و معتقدیم که امروزه باید به موضوع بیماریابی اهمیت بیشتری داده شود.

مهری افزود : بیماری کرونای انگلیسی در چندین استان‌ها کشور شناسایی و کشف شده است. با توجه به اینکه ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی در تمام کشور چرخیده است مردم باید شیوه نامه های بهداشتی را مانند زدن ماسک و فاصله گذاری اجتماعی و فیزیکی به خوبی رعایت کنند.

وی با بیان اینکه  میزان سرایت پذیری و انتقال ویروس جهش یافته انگلیسی بیشتر از نوع قبلی است عنوان کرد : اگر مردم دیر هنگام و با حال بد به پزشک و بیمارستان مراجعه کنند در آینده‌ای نزدیک ما شاهد تکمیل و اشباع دوباره تخت‌های بیمارستان‌های سراسر کشور خواهیم بود که با افزایش آمار بستری‌ها بالطبع تعداد فوت شدگان ناشی از بیماری کرونا افزایش پیدا خواهد کرد.

کارشناس بهداشت عمومی و اپیدمیولوژیست خاطر نشان کرد:مردم باید به موضوع تهویه هوا توجه کافی داشته باشند، زیرا برخی از افراد تصور می‌کنند که با زدن ماسک می توانند در اماکن شلوغ تردد داشته باشند که این موضوع کاملا نادرست است و چنین محیط‌هایی باید تهویه مناسب داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟