دسته‌بندی نشده

پایان عملیات توسعه و غنی سازی جنگل های استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رئیس اداره جنگل کاری و جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، گفت: جنگل های استان زنجان جزو جنگل های حفاظتی می باشد که گونه غالب آن ها ارس، بنه، زالزالک و بلوط است که هر ساله بر اساس جذب اعتبارات عملیات توسعه و غنی سازی در این جنگل ها صورت می گیرد.

مجید معانی با بیان اینکه در سال جاری نیز بر اساس اعتبارات جذب شده از صندوق توسعه ملی در منطقه طرح جنگلداری چند منظوره هزاررود شهرستان طارم حدود 90 هکتار و منطقه جمال آباد همان شهرستان 140 هکتار از عرصه ها نهال کاری انجام گرفته است، تصریح کرد:گونه کشت شده در این مناطق گونه جنگلی ارس بوده که جزو گونه بومی و مقاوم استان می باشد.

وی افزود: در همین راستا نیز از محل اعتبارات صیانت ( ملی ) نیز 50 هکتار توسعه جنگل با بذر و حدود 20 هکتار توسعه جنگل با نهال در طرح های مدیریت منابع جنگلی بیدان چای و بادامستان انجام گرفت.

رئیس اداره جنگلکاری و جنگلداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان، در ادامه خاطر نشان کرد: در کنار توسعه این جنگل ها بحث حفاظت از این عرصه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که نیازمند توسعه و حمایت بیشتر سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری می باشد.

وی تاکید کرد: البته باید اذعان داشت که حفاظت و حمایت از این عرصه ها مشارکت تک تک افراد جامعه را می طلبد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟