دسته‌بندی نشده

کشف و توقیف 105 تن چوب آلات قاچاق در طارم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،  رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان طارم اظهار داشت: با توجه به شرایط اقلیمی نیمه گرمسیر شهرستان که متفاوت از سایر نقاط استان است موجب شده تا شاهد جنگل های سرسبز طبیعی به وسعت 31 هزار هکتار در طارم هزار رنگ باشیم.

 ضیاءالدین حسنلو تصریح کرد: جنگل‌های این شهرستان در مناطقی مانند جنگل ارس جیش‌آباد، چرزه، جمال‌آباد، مینا، خساره، سرداب و … است.

وی افزود: از ابتدای سال 99 تا کنون، 140 هکتار جنگل کاری در منطقه جمال آباد و 90 هکتار نیز در منطقه هزار رود جنگل کاری شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان طارم خاطر نشان کرد: این روزها صدای اره در دل جنگل‌های طارم می‌پیچد و از پس آن وانت‌بار‌ها و حتی کامیون ها راهی می‌شوند تا این میراث ارزشمند را به حراج گذاشته و تجارتی تلخ را رقم بزنند.

حسنلو قاچاق چوب را از مهم‌ترین تهدید‌ های مناطق جنگلی عنوان کرد و گفت: از ابتدای سال 99 تا کنون 105 تن چوب آلات قاچاق در این شهرستان کشف و توقیف شده است.

وی با اشاره به این که اغلب درختانی که قاچاق می شوند از نوع چنار، بید، گردو و قره آغاج است گفت: در این بازه زمانی 4 نفر از سودجویان به مراجع قضایی معرفی شده اند.

رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان طارم افزود :برای جلوگیری از قاچاق چوب اداره منابع طبیعی و آبخیزداری طارم برنامه هایی در دست اقدام دارد.

به گفته رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان طارم، گشت های مداوم به صورت شبانه روزی، انتخاب همیاران طبیعت در روستاها حدود 90 نفر و اطلاع رسانی از طریق شوراها و دهیاران روستاها از جمله اقداماتی است که در این شهرستان اجرا می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟