دسته‌بندی نشده

آغاز تزریق واکسن کرونا برای جانبازان 70 درصد زنجانی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی کاظمی از آغاز مرحله اول واکسیناسیون کرونای ایثارگران زنجان خبر داد و اظهار داشت: مرحله اول واکسیناسیون کرونای ایثارگران  به ۸۰ نفر از ایثارگران زنجانی در آستانه 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا به همت معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان و کارکنان بنیاد آغاز و در مرحله اول تزریق شد.

وی با بیان اینکه در این مرحله به والدین معظم دو شهید و بالاتر، جانبازان معزز شیمیایی ریوی شدید، قطع دو پا، دو چشم نابینا و نخاعی واکسن یک دوز تزریق خواهد شد،تصریح کرد: این افراد پس از 28 روز بعد باید مرحله دوم واکسن خود را دریافت کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان خاطر نشان کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، سایر گروه‌های خانواده‌های معظم شهدا، جانبازان و آزادگان نیز به تدریج در ماه‌های آینده علیه ویروس کرونا واکسینه می‌شوند.

کاظمی با تاکید بر اینکه حفظ سلامت ایثارگران از اولویت‌های بنیاد شهید است، گفت: اطلاعات سه هزار و 221 نفر از جامعه سالمندی بالای 60 سال در قالب طرح شهید سلیمانی تکمیل و به‌روزرسانی شده است.

وی با بیان اینکه حفظ سلامت جامعه ایثارگری از مهمترین دغدغه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان به شمار می رود تصریح کرد: در همین راستا از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور، اقدامات مهمی انجام شده است.

این مقام مسئول ارسال پیامک حاوی توصیه‌های بهداشتی، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و پرهیز از تردد و خروج از منزل و دورهمی‌های خانوادگی، پیگیری امورات به صورت تلفنی، برگزاری جلسات متعدد ستاد کرونا در بنیاد شهید، توزیع پک بهداشتی در بین خانواده‌های مبتلا و جانبازان بالای 50درصد و شیمیایی و والدین زمین‌گیر برای جلوگیری از سرایت و شیوع بیشتر بیماری کرونا، گندزدایی و ضدعفونی محیط اداری به صورت دو روز یکبار و استفاده از دستگاه ضدعفونی هوشمند، نصب حس‌گر در آسانسور برای حذف تماس انگشت با محیط آسانسور و تقویت سامانه تلفنی 1616به منظور کاهش ترددهای غیرضرور در اداره را از جمله اقدامات این بنیاد از آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور عنوان کرد.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان از خریداری 27 هزار عدد ماسک و ارسال آن به جامعه هدف خبر داد و خاطرنشان کرد: 10 دستگاه کپسول اکسیژن و دو دستگاه اکسیژن ساز برای استفاده بیماران نیازمند نیز تهیه و توزیع شده است.

کاظمی یادآور شد: راه‌اندازی پیک دارویی در همه شهرستان‌های تابعه، رعایت حداقل حضور کارکنان برای ارائه خدمت به مراجعین مطابق مصوبه ستاد ملی مقابه با کرونا، افزایش خدمات مشاوره و پیگیری روزانه مسائل در راستای خدمت‌سازی به جانبازان قرنطینه شده در منازل مسکونی، پیگیری درمان و سلامت والدین شهدای زمین گیر از قبیل ویزیت توسط پزشکان متخصص و درصورت نیاز بستری در مراکز درمانی توسط واحد مددکاری با هماهنگی واحد بهداشت و درمان نیز در قالب طرح شهید سلیمانی توسط همکاران بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان انجام شده است.

کاظمی  از ارائه خدمات مشاوره قضائی توسط واحد حقوقی بنیاد به جامعه هدف در ایام شیوع ویروس کرونا خبر داد و تصریح کرد: به همت واحد حقوقی بنیاد پیگیری پرونده‌های قضایی ایثارگران در صورت نیاز از مراجع قضایی بدون حضور ایثارگر صورت می‌گیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا