دسته‌بندی نشده

اعتماد نابجای دختر در ازدواج به سبک مجازی دردسر ساز شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد علی آدینه لو اظهار کرد: در پی شکایت یکی از شهروندان زنجانی مبنی بر تهدید و اخاذی از طریق انتشار تصاویر خصوصی در فضای مجازی، مراتب به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی با بیان اینکه با اقدامات فنی و شیوه و شگرد‌ های خاص پلیسی متهم به هویت معلوم در استان زنجان شناسایی شد ،تصریح کرد:این شخص با هماهنگی مقام قضایی‌ در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر و ابزارهای دخیل در ارتکاب جرم توقیف و به پلیس فتا زنجان دلالت و برای سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی گردید.

رئیس پلیس فتای استان زنجان گفت: متهم در اظهارات خود بیان داشت از طریق شبکه تلگرام با شاکی پرونده آشنا شده و پس از جلب اعتماد وی به بهانه آشنایی و ازدواج، اقدام به دریافت تصاویر خصوصی کرده و با تهدید به انتشار این تصاویر، قصد اخاذی و برقراری ارتباطات نامتعارف را داشت.

آدینه‌لو با بیان اینکه فضای مجازی محل مناسبی برای نگهداری اطلاعات خصوصی و ارسال آن به افراد ناشناس نیست چرا که امکان  سوء‌استفاده افراد فرصت طلب وجود دارد، از شهروندان خواست در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

وی افزود: فضای مجازی موضوعی فراگیر است که متوجه بخش‌های وسیع کشور و همچنین افراد است و از یک سو باید بستر مناسب برای تأمین امنیت فضای مجازی فراهم شود و از سوی دیگر در بخش فردی، افراد باید بدانند که چطور می‌توانند امنیت فضای مجازی خود را مدیریت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا