دسته‌بندی نشده

افتتاح بزرگترین باغ گردوی کشت بافت خاورمیانه درخرمدره

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پرویز فتاح اظهار داشت: امروز همزمان با شهرستان خرم‌دره در هفت استان دیگر نیز از طریق ویدئو کنفرانس 10 طرح کشاورزی، باغداری و گلخانه‌ای افتتاح شد که با افتتاح این طرح‌ها حدود یک هزار و 50 هکتار زیر کشت رفته است.

وی با بیان اینکه با اجرایی شدن این طرح‌ها، 10 هزار تن به ظرفیت تولید در کشور اضافه می‌شود؛تصریح کرد: بیشترین محصولات این طرح‌ها پسته، زیتون، گردو و صیفی‌جات است.

رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به اینکه توسعه این طرح از اولویت‌های بنیاد مستضعفان محسوب می‌شود؛افزود:برای این طرح ها 350 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری انجام شده است.

فتاح با بیان اینکه در زمینه تامین امنیت غذایی جدی مصمم هستیم ؛اظهار داشت: در امنیت غذایی کارهای جدی انجام شود چرا که با وجود دشمنی‌ها علیه نظام اسلامی به امنیت پایدار غذایی نیازمند هستیم.

وی با اشاره به اینکه در سال سخت تحریم هستیم و خارجی‌ها به مردم فشار آورده‌اند و فکر کردند که دیگر کشور تعطیل خواهد شد، اضافه کرد: با این حال همت مسؤولین و مردم و متخصصین فتنه دشمن را خنثی کرد و دست غیب آمد و بر سینه نامحرمان زد و ترامپ با افتضاح رفت.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه ملت ایران مجسمه صبر هستند و صبر باید در قامت ملت ایران متجلی شود؛ خاطر نشان کرد: دموکراسی درس بزرگی در این سال سخت پس داده است.

فتاح با اشاره به استفاده از تکنولوژی نوین با راندمان بالا در زمینه کشاورزی در کشور، گفت: منافع حاصل از این طرح‌ها برای توسعه مجدد و بخشی نیز برای محرومین در نظر گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه ما در بنیاد سرمایه‌گذاری سنگینی در بخش کشاورزی داریم و حرف برای گفتن داریم،خاطر نشان کرد: بنیاد به دنبال این نیست که جای بخش خصوصی را بگیرد، اما تامین مایحتاج مردم جزو برنامه‌هاست و در این زمینه از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان نیز استفاده کرده‌ایم و روی نهال‌، دانه و … کار کرده‌ایم.

رئیس بنیاد مستضعفان در ادامه در خصوص احداث مسکن محرومین در کشور نیز گفت: برای احداث مسکن محرومین در چند ماه گذشته سه تفاهم‌نامه منعقد شده است که بر اساس تفاهم انجام شده با بنیاد مسکن 20 هزار واحد مسکونی ظرف دو سال آینده در کشور احداث می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده نیز 10 هزار واحد برای مددجویان کمیته امداد احداث می‌شود، یادآور شد: همچنین بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده بین بنیاد و بهزیستی در گذشته، 14 هزار واحد مسکونی در کشور برای محرومین احداث می‌شود که تاکنون 10 هزار واحد تحویل شده است.

وی گفت: در مجموع 34 هزار واحد مسکن محرومین در کشور احداث می‌شود که طی سال آینده با تفاهم‌نامه‌های جدید به این میزان اضافه می‌شود.

گفتنی است

امروز با حضور رئیس بنیاد مستضعفان، 10 طرح در مساحت 1050 هکتار زیر کشت پسته، گردو، زیتون و صیفی جات رفت که 10 هزار تن به ظرفیت تولید این محصولات در کشور اضافه می شود.

بنیاد مستضعفان برای اجرای این طرح‌ها، 350 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرده که اشتغال‌زایی برای بیش از 2240 نفر فراهم می‌کند.

همچنین امروز تفاهم‌نامه‌ای برای شروع کار محرومیت زدایی در منطقه ماهنشان استان زنجان امضا شد و این منطقه جزو مناطق هدف طرح آبادانی و پیشرفت بنیاد مستضعفان قرار خواهد گرفت.

همزمان با افتتاح این طرح در خرمدره، 9 طرح کشاورزی از قبیل گلخانه صیفی در کرمان، گلخانه تولید توت‌فرنگی در خراسان رضوی، 65 هکتار باغ پسته در شاهین‌شهر، 45 هکتار باغ پسته در شهرستان زیار و استخر ذخیره آب شماره 2 تهران نیز توسط رئیس بنیاد مستضعفان کشور افتتاح شد.

این طرح‌ها در 7 استان کشور به اضافه مناطق محروم اجرا شده به طوری که وسعت کل طرح‌ها در مجموع یک هزار و 59 هکتار با یک میلیون و 558 هزار اصله نهال است که پیش‌بینی تولید سالانه 10 هزار و 390 تن محصول را دارد. حجم سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها 349 میلیارد تومان است که برای 2 هزار و 245 نفر اشتغال‌زایی ایجاد می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟