دسته‌بندی نشده

امدادرسانی هلال احمر به 463 نفر در راه ماندگان ناشی از برف و کولاک زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران افزود: با توجه به بارش برف و وقوع کولاک شدید در سطح استان زنجان، گردنه های صعب العبور و مسدود شدن آزادراه زنجان – قزوین، امدادگران برای خودورهای عبوری از این مسیرها امدادرسانی و اقدام به توزیع اقلام غذایی برای در راه ماندگان کردند.
وی تاکید کرد: امدادگران برای 463 سرنشین 153 خودور در جاده های استان زنجان امداد رسانی کردند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: علاوه بر عملیات امداد رسانی، امدادرسانان هلال احمر توانستند 171 نفر را در پایگاه های امدادی ابهر، مسجد ابهر و مسجد غزال شهرستان خرم دره اسکان دهند.

موسوی تاکید کرد: امدادگران اقدام به توزیع 200 تخته پتو، 130 بسته مواد غذایی، 18 کیلو خرما برای این تعداد مسافران کنند.

وی یادآوری کرد: 12 تیم عملیاتی همراه با 34 نفر از نجاتگران هلال احمر در این امدادرسانی ها فعالیت داشته اند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: هفت دستگاه آمبولانس، چهار خودروی نجات و کمک دار در این عملیات ها برای هموطنان بکارگیری شد.
موسوی خاطرنشان کرد: در طرح زمستانی هلال احمر 25 پایگاه ثابت و موقت به صورت شبانه روزی برای ارائه خدمات امدادی به مسافران و رانندگان عبوری از جاده‌های استان فعال هستند.

وی افزود: برای ارائه خدمات مطلوب علاوه بر این پایگاه ها، هشت پایگاه پشتیبان نیز در شهرستان‌های خرم دره، ابهر، خدابنده، زنجان، ماهنشان، ایجرود ، طارم و مرکز استان زنجان فعال است.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: همه پایگاه‌های ثابت و موقت هلال احمر استان به اقلام زیستی و غذایی برای در راه ماندگان و اسکان موقت تجهیز شده است.
موسوی ازهموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در 24 ساعت از شبانه روز تماس برقرار کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا