دسته‌بندی نشده

برخورد با هنجار شکنان و مخلان نظم و امنیت مردم در چهار شنبه آخر سال

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در جلسه مشترک شورای پیشگیری از وقوع جرم و شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی و صیانت از حقوق عامه استان گفت :سال جاری رو به پایان است بنابراین ارزیابی اعضاء شورای پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق بیت المال در طول سال از اقدامات، نقاط ضعف و قوت در حوزه خدمتی و برنامه ریزی برای سال 1400 مورد توجه و اهتمام قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه در آستانه چهارشنبه آخر سال قرار داریم و بنا به اعلام ستاد ملی مبارزه با کرونای استان و تأکیدات هیچ تجمعی در سطح استان در اماکن نخواهیم داشت گفت : کسانی که بخواهند چهار شنبه آخر سال بر خلاف توصیه ها و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا با انجام تجمعات برای شهروندان مزاحمت و ناامنی ایجاد کنند نیروی انتظامی نسبت به دستگیری هنجار شکنان و تحویل مقامات قضائی اقدام کنند و خودروهایی که در این راستا توقیف شوند تا پایان تعطیلات به پارکینگ منتقل خواهند شد بنابر این از همه دستگاهها انتظار همراهی و همکاری در این زمینه داریم .

ضرورت نظارت واقدامات پیشگیرانه دستگاههای متولی در حوزه امور اراضی ملی در تعطیلات نوروز

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی استان اظهار داشت : با توجه به اینکه تعطیلات نوروز را در پیش داریم تمامی دستگاههای متولی در حوزه حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی بایستی نظارتها و اقدامات پیشگیرانه در حوزه های تعرض به اراضی ملی و منابع طبیعی ، حفر چاههای غیر مجاز و برداشتهای غیر مجاز منابع آبی زیر زمینی ،تعرض به حریم و بستر رودخانه ها و تغییر کاربری در اراضی ملی توسط افراد سود جو و فرصت طلب بعمل آورند که برای این امر انعقاد تفاهم نامه بین یگانهای مستقر در سازمانهای متولی برای نظارت و بازرسی مستمر و منظم در ایام نوروز انجام شود .

عدم اعطای مرخصی به سارقین سابقه دار در ایام نوروز / محکومین جرایم مالی غیر عمد تعطیلات نوروز به مرخصی میروند

رئیس کل دادگستری استان در ادامه خطاب به دادستان مرکز استان مبنی بر اعلام و دستور به همکاران قضائی و دادستانهای همه حوزه های قضائی به عدم اعطای مرخصی به سارقین سابقه دار در زندان وشناسایی سارقین سابقه دار که موجب بی نظمی ، اخلال در امنیت و نظم عمومی مردم می شوند راخواستار شد .

وی همچنین از اعطای مرخص به تعداد قابل توجهی از مددجویان جرایم مالی غیر عمد مشمول اعطای مرخصی در تعطیلات نوروز خبر داد و افزود : باید از ظرفیتهای قانونی و با توجه به شرایط کرونایی استفاده کرد ، چرا که این افراد خطری برای جامعه ندارند و می توانند در آغاز سال نو و تعطیلات کنار خانواده هایشان باشند .

رئیس شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی با اشاره به اینکه اعضاء این شورا اگر نسبت به مصوبات و صحبتهای بیان شده در جلسات نظر و پاسخی دارند همان جلسه مطرح کنند اگر این کار را نکردند معنایش این است که مصوبات با تصمیم اکثریت و قاطع اعضا تصویب شده و هیچ عذر و بهانه ای در عدم انجام مصوبات از سوی اعضای شورا پذیرفتنی نیست .

وی تأکید کرد : موضوع کشیک ادارات برای انجام مأموریت محوله در حوزه مربوطه در ایام تعطیلات نوروز مورد اهتمام و دستور کار دستگاههای خدمات رسان قرار گیرد و تعطیلات برای این دستگاهها معنا ندارد .

الزام دستگاههای متولی برای تأمین کالاهای اساسی و مایحتاج مردم در پایان سال و تعطیلات نوروز

صادقی نیارکی در بخش دیگری از صحبتهای خود به تأمین کالا ها و مایحتاج اساسی مردم در پایان سال و تعطیلات عید اشاره و تأکید کرد : دستگاههای متولی نسبت به تأمین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم اقدام و نظارت های لازم بر عرضه کالا و قیمت ها نمایند.

عالیترین مقام قضائی استان با توصیه به دستگاههای نظارتی مبنی بر اینکه نباید جرأت از مدیران شجاع گرفته شود خاطر نشان کرد :امروز ما نیازمند مدیران شجاع و جهادی هستیم ، اما تخلف از هیچ دستگاه و افرادپذیرفتنی نیست و اعمال نظارت نباید به تضعیف چنین مدیران بیانجامد .

صادقی نیارکی بر پرهیز از اختلاف بین دستگاهها و سازمانها تأکید کرد و گفت : در بروز این اختلافات مردم متضرر می شوند بنابراین رفع موانع و ایرادات در ارائه خدمات به مردم در سطح شهر بایستی مورد اهتمام و توجه مسئولان قرار گیرد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا