دسته‌بندی نشده

زنجان پذیرای مهمانان نوروزی نیست

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح الله حقیقی در ستاد مقابله با کرونا ویروس استان گفت: بعد از گذشت بیش از یک سال از شیوع ویروس کرونا کسی حق ندارد بر اثر سهل‌انگاری، درگیر این ویروس شده و دیگران را نیز مبتلا کند، زیرا طبق قانون تهدید بهداشت و سلامت جامعه، جرم است که ورود بهنگام دستگاههای متولی به ویژه در ماهنشان، برای جلوگیری از بروز این بیماری جای قدردانی دارد.

وی با تاکید بر اینکه دستگاههای امنیتی و قضایی باید تدبیری اتخاذ کنند که زمینه چنین کارهای خودسرانه، خشک شود، افزود: عدم تمکین مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونایی معنی نداشته و کسی جرات و حق ندارد با تخطی از مصوبات ستاد کرونا سلامتی بقیه مردم را با خطر مواجه کند.

استاندار زنجان بار دیگر با تاکید بر اینکه زنجان امکان پذیرش میهمانان نوروزی از سایر استان ها را ندارد، ادامه داد: بر این اساس زنجانی‌های مقیم سایر استان‌ها به ویژه در شهرهای ایجرود، خدابنده، ماهنشان باید با تست پی سی آر منفی وارد شوند که در این خصوص فرمانداران باید گزارش دهی کنند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا ویروس استان زنجان با اشاره به اینکه آثار اقدامات کنونی کرونایی استان طی ۱۰ روز آینده مشخص خواهد شد گفت: از چند روز گذشته محدودیت تردد خودروها از ساعت ۲۱ تا ۳ صبح به شدت و قاطعانه در استان اجرا می‌شود و هیچ کوتاهی در این زمینه جایز نیست.

حقیقی اضافه کرد: بر این مبنا به ازای هر فرد مثبت، ۱۰ نفر رهگیری شود که با همکاری های بین بخشی و اقدامات بی نظیر، تاکنون از بیش از ۱۸۳ هزار نفر تست کرونا در استان گرفته شده و از طرفی پی سی آر مثبت نیز به عدد هشت درصد رسیده و به ازای هر فرد مثبت نیز ۱۱ نفر رصد و پیگیری شده‌اند.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: مشکل اصلی این است که مبتلایان با پی.سی.آر مثبت شناسایی‌شده به نقاهتگاه‌ها مراجعه نمی‌کنند که این چرخه اصلی باید اتفاق بیفتد و موارد مثبت، قرنطینه شوند تا تاثیرات مطلوب و دلخواه را بر جای بگذارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا