دسته‌بندی نشده

محل قطعی دپوی پسماند روی زنجان به سرانجام رسید

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در آیین افتتاح و بهره‌برداری محل جدید دپوی پسماند روی زنجان اظهار کرد: با پیگیری دستگاه قضائی دغدغه چندین دهه‌ای مردم زنجان در خصوص تعیین محل جدید دپوی پسماند روی زنجان رفع شد.

وی با اعلام مراتب خرسندی خود به مناسبت این اقدام مهم و رفع نگرانی مردم در خصوص تعیین محل جدید دپوی پسماند روی خاطرنشان کرد:از دستور اکید رئیس قوه قضاییه و از همکاری مسؤولان استانی به ویژه استاندار و معاونین وی تقدیر و تشکر می‌کنم.

رئیس کل دادگستری استان زنجان افزود: در دهه‌های گذشته مردم شریف زنجان دغدغه و نگرانی‌هایی در خصوص مسائل زیست محیطی و پسماندهای روی داشتند که این دغدغه مردم به حق  و قابل پیگیری بود.

این مقام مسئول گفت: همه چیز در توسعه باید مورد توجه و عنایت مسؤولان امر باشد، بخصوص در  بخش دپوی پسماندها به محیط زیست که هم تکلیف و هم وظیفه است.

صادقی نیارکی ادامه داد: در سیره نبوی نسبت به حفظ درخت و کاشتن آن توصیه شده است که این نشان از اهمیت و توجه بالا برای حفظ محیط زیست از صدر اسلام تا به امروز بوده است.

وی افزود: امروز با همت بلند و هماهنگی و تعامل میان دستگاه‌های مختلف خصوصا بعد از ورود جدی ریاست قوه قضاییه به موضوع حل مشکل دپوی پسماند روی زنجان و با تلاش و پیگیری‌های مجدانه معاون اول قوه قضاییه، امروز شاهد افتتاح و بهره‌برداری از این پروژه عظیم در زنجان هستیم.

رئیس کل دادگستری استان زنجان عنوان کرد: همچنین جا دارد از اهالی روستاهای مجاور، خصوصا اهالی روستای سردهات به لحاظ همراهی و همکاری که با اجرای این پروژه داشتند تقدیر و تشکر کنم.
گفتنی است، مساحت لندفیل صنعتی این اراضی تقریباً برابر 55هکتار با ظرفیت نزدیک به 17میلیون متر مکعب تا افق 1420در نظر گرفته شده است که مقرر است به طور روزانه حدود 5هزار تن پسماند روی در این محل می‌تواند تخلیه و انباشت شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟