دسته‌بندی نشده

چرا مایکرواستراتژی همچنان به خرید بیت کوین ادامه می‌دهد؟

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دوازدهم اسفند، مایکل سیلور، مدیرعامل مایکرواستراتژی، اعلام کرد این شرکت ۳۶۲ بیت کوین دیگر معادل ۱۵ میلیون دلار خریده و به خزانه‌ی عظیم بیت کوین خود اضافه کرده است. در این وضعیت، سیلور و مایکرواستراتژی نشان داده‌اند قیمت دلاری بیت کوین اهمیتی ندارد و در هر قیمتی بیت کوین خواهند خرید. 

استراتژی پشت این این خرید پرالتهاب کاملا ساده است. سیلور گفته است بهترین استراتژی پیش روی شرکت تمرکز بر قدرت آن است: فروش نرم‌افزار هوش تجاری و کسب سود از آن و ذخیره‌ی ارزش در قالب بیت کوین.

سال گذشته در مصاحبه با CNBC، میزبان برنامه‌ی ملیسا از سیلور پرسید: شما شرکتی نرم‌افزاری هستید یا صندوق پوشش ریسک بیت کوین؟» سیلور با قاطعیت جواب داد: «ما شرکتی نرم‌افزاری هستیم که پول نقد تولید می‌کنیم؛ ولی اگر پولمان را در قالب پول فیات نگه‌داری کنیم و باعث کاهش ارزش ۱۵ درصدی آن شویم، به همان اندازه‌ای که در صورت سود‌و‌زیان کسب سود می‌کنیم، در ترازنامه‌ی مالی‌مان متضرر می‌شویم؛ بنابراین، این کار عاقلانه نیست.

به‌نظر می‌رسد بیت کوین به‌عنوان ذخیره‌ی اصلی برای مردمی در حال ظهور است که به‌دنبال راهی برای فرار از تورم عظیم پولی هستند.

مایکرواستراتژی با وجود داشتن بیش از ۹۰ هزار دلار، به خرید ۱۰ تا ۱۵ میلیون دلار ادامه داده است. این شرکت اعلام کرده است یازدهم و پانزدهم و بیست‌ودوم اسفند به‌ترتیب ۳۲۸ (معادل ۱۵ میلیون دلار) و ۲۰۵ (معادل ۱۰ میلیون دلار) و ۳۶۲ BTC (معادل ۱۵ میلیون دلار) خریده است.

***

این مقاله حاوی توصیه یا پیشنهاد اقتصادی نیست. خطر از‌دست‌دادن سرمایه در هر سرمایه‌گذاری وجود دارد و سرمایه‌گذار باید پس از مطالعه و تحقیق، خود تصمیم نهایی را اتخاذ کند و مسئولیت تبعات آن را بر‌عهده بگیرد.

منبع:bitcoinmagazine

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا