دسته‌بندی نشده

کسب مقام نخست توسعه آموزش های همگانی خانه های هلال زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی اظهار داشت: در مناطق شهری و روستایی استان زنجان برای گسترش کمی و کیفی خانه های هلال در تلاش هستیم تا بتوانیم به حوادث و ارتقای فعالیت های داوطلبی بشر دوستانه پاسخگویی مناسبی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه خانه هلال شعبه ای کوچک از هلال احمر استان در سطح شهرها و روستاهاست، یادآوری کرد: این مراکز نقش بسیار محوری و مهمی در مدیریت بحران دارند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان، یکی از اهداف خانه های هلال را گسترش آموزش های همگانی و کمک های اولیه در سطح جامعه بیان کرد.

به گفته موسوی، ارتقای سطح آگاهی عمومی جامعه در برابر سوانح و فعالیت های بشر دوستانه، افزایش آمادگی جوامع محلی در برابر سوانح، کاهش آسیب پذیری در برابر سوانح با رویکرد تاب آوری و توسعه ظرفیت های داوطلبانه در جوامع محلی و مسئولیت های اجتماعی از دیگر اهداف فعالیت خانه های هلال در استان زنجان است.

وی ادامه داد: از ابتدای مرداد ماه امسال که آموزش توسط مربیان هلال احمر استان زنجان در خانه های هلال محلات، مناطق شهری و روستایی آغاز شده تاکنون بیش از سه هزار نفر در رده سنی کودکان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان از آموزش های همگانی و کمک های اولیه بهره مند شده اند.

سرپرست جمعیت هلال احمر استان زنجان تعداد خانه های هلال استان را 162 مورد برشمرد و گفت: تاکنون 260 دوره در این خانه ها برگزار شده است.

موسوی با تاکید براینکه توسعه کمی و کیفی خانه های هلال به عنوان یک راهبرد مهم و اولویت دار است، خاطرنشان کرد: با تلاش نیروهای هلال احمر استان زنجان توانستیم در توسعه آموزش های همگانی در سطح کشور مقام نخست را در بین سایر استان ها بدست آوریم.

وی یادآوری کرد: در این خصوص از سوی دبیر کل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران مورد تقدیر قرار گرفته ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا