دسته‌بندی نشده

190 روستای استان نیازمند بازنگری طرح هادی است

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه‌ای اظهار داشت: اجرا و بازنگری صحیح طرح هادی، سبب توسعه روستاها و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهر می‌شود.

وی با اشاره به اینکه، همه ساله بازنگری طرح هادی روستایی از محل اعتبارات ملی و تملک دارایی‌ها در دستور کار این بنیاد قرار می‌گیرد، تصریح کرد: اجرا و بازنگری طرح هادی روستایی با هدف ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها با توجه به شرایط فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی، تامین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی و رفاهی، ساماندهی وضعیت فیزیکی روستا و ایجاد تسهیلات لازم برای بهبود مسکن روستاییان و خدمات زیست محیطی انجام می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: این طرح‌ها در زمینه بهسازی معابر روستایی، بازگشایی، برداشت موانع، زیرسازی، آسفالت، جدول گذاری، سنگ فرش، میدان سازی، فضای سبز، احداث پارک، پیاده روسازی و ساخت کانال هدایت سیلاب است. 

خواجه‌ای با بیان اینکه این نهاد در زمینه اجرای طرح هادی جلب رضایت عمومی مردم، توسعه روستا و رعایت مسائل زیست‌ محیطی در نظر می‌گیرد، یادآور شد: پیشنهادات طرح هادی قبلی روستا در ابعاد محیطی، جمعیتی، اجتماعی و اقتصادی و میزان تحقق پذیری آن‌ها نیز در بازنگری جدید باید بررسی، تحلیل و تایید می‌شود. 

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: مبلغ اعتبار مصوب برای تهیه طرح هادی و بازنگری در سال‌جاری از منابع ملی 5 هزار و 183 میلیون ریال برای 16 روستا و از منابع دهیاری 4 هزار و 130 میلیون ریال برای هفت روستا بوده است.

وی تعداد اجرای طرح هادی در روستاهای بالای 20 خانوار را 409 روستا برشمرد و گفت: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان زنجان ۵۷.۲ درصد و در سطح کشور ۴۶.۲ است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا