دسته‌بندی نشده

381 فقره جهیزیه به زوج های جوان زنجانی اهدا شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت‌الاسلام مختار کرمی با بیان اینکه همت بلند خیّران و واقفان می‌تواند زمینه بهرمندی بیشتر زوج‌های جوان از مواهب این طرح را فراهم کند، اظهار کرد: یکی از سیاست‌های سازمان اوقاف ترویج موقوفات با نیات جدید و ایجاد وقف‌های مشارکتی است .

وی تصریح کرد: در همین راستا طرح پیوند آسمانی با هدف اجرای طرح امینانه نیات واقفان و حمایت و ترویج فرهنگ ازدواج آسان اجرایی می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان افزود: ازدواج و تامین جهیزیه برای دختران بی‌بضاعت از نیازهای اساسی امروز وقف در این استان است که همراهی خیران را طلب می‌کند.

کرمی با اشاره به اینکه کاهش ازدواج‌های آسان و پایدار یکی از معضلات جدی اجتماعی است، اظهار کرد: در همین راستا واقفان می‌توانند در نیات خود عواید موقوفه را برای ترویج و فرهنگ‌سازی ازدواج آسان در نظر بگیرند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اوقاف همواره مشارکت فعالانه‌ای در امر ترویج ازدواج از محل عواید موقوفات داشته است، خاطرنشان کرد: با این اقدام زمینه ازدواج جوانان بسیاری فراهم شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان  از مشارکت مالی اوقاف استان زنجان در طرح تامین 381فقره جهیزیه به زوج‌های جوان از عواید موقوفات طی سال‌جاری خبر داد و عنوان کرد: بخشی ازا ین مساعدت بصورت مالی و بخشی نیز تامین برخی اقلام فرهنگی جهیزیه بوده است که در مجموع بیش از 700 میلیون ریال بوده است.

کرمی با اشاره به اینکه سعی این سازمان همیشه پیشتازی در کارهای خیر و عام المنفعه بوده است و درآمد موقوفات استان بر طبق نیات واقفین نیک اندیش باید صرف این نیات شود، اضافه کرد: بخشی از این درآمدها که با نیت خیرات و مبرات و مساعدت به افراد و خانواده‌های کم بضاعت است همیشه در این راه صرف شده و خواهد شد.

وی با بیان اینکه این طرح به همت خیرین استان و اجرای میدانی سپاه استان زنجان وسایر ارگان‌ها و نهادهای خیریه در سطح استان در حال اجراست،تصریح کرد:  به زودی این جهیزیه‌ها به زوج های جوان اهدا خواهد شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان زنجان در پایان به مشارکت بیشتر مردم در موضوع وقف نیز تأکید کرد و گفت: وقف به عنوان یک سنت حسنه محسوب می‌شود که مردم باید در این مشارکت ماندگار شرکت داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟