دسته‌بندی نشده

اجراي زود هنگام برنامه هاي مديريت مصرف با افزايش دماي هوا

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، بنا به درخواست  عليزاده رياست شوراي انسجام بخشي صنعت آب و برق و مديرعامل اين شرکت، نشست مديران حوزه انرژي، جهاد کشاورزي، منابع طبيعي و مديريت بحران با دکتر حقيقي استاندار زنجان با موضوع تبيين وتشريح چالش هاي اوج مصرف برق در تابستان سالجاري برگزار شد.

 استاندار زنجان با تاکيد بر شرايط کنوني جامعه اعم از شيوع شديد بيماري کرونا ، کاهش بارندگي هاي فصلي و افزايش مصرف بي رويه برق در کشور ، گفت : مديران حوزه صنعت آب وبرق بدقت وضعيت روند توليد ومصرف انرژي در استان را پايش مي کنند و ضروري است تا با ارائه طرح هاي مدون و کاربردي نسبت به اجراي برنامه هاي تدوين شده با حساسيت بالااقدام شود .

وي همکاري بين بخشي دستگاه هاي دولتي وغيردولتي در کاهش حداکثري مصرف انرژي در فضاهاي اداري ضروري دانست و خاطرنشان کرد: تابستان سختي در حوزه مصرف آب وبرق در پيش رو داريم و عبور موفق از اين دوران با همکاري تمام بخش ها ميسر خواهد شد.
 مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان زنجان، گفت: با افزايش زودهنگام دماي هوا و کاهش 30 تا 35 درصدي بارش ها در مقايسه با مدت مشابه سال قبل و به دنبال آن کمبود توليد در نيروگاه هاي برق آبي، با همياري دستگاه هاي دولتي و غيردولتي و مردم فهيم استان، برنامه هاي مدوني طراحي شده تا در صورت همکاري همگاني، به سلامت از پيک بار تابستان 1400 عبور کنيم.

علیزاده از برگزاري مانور کاهش 50 درصدي مصارف برق ادارات دولتي و غير دولتي در پانزدهم ارديبهشت ماه خبر داد و خاطرنشان کرد: در هفتم ارديبهشت ماه نيز مانور کاهش 50 درصد برق شرکت هاي آب و برق استان ها در وقت اداري و کاهش 10 درصد مصرف انرژي در ساعات غير اداري مقدمه اجراي مانور بزرگ همراهي اين در عبور موفق از اوج مصرف برق کشور است.

وي تاکيد کرد: از آنجا كه 40 درصد برق كشور در اوج تابستان به سيستم هاي سرمايشي اختصاص دارد، در صورتي كه مشتركان تنها دو نكته تنظيم درجه كولرهاي گازي روي عدد 24 و استفاده از دور كند كولرهاي آبي را در نظر داشته باشند و به آن عمل كنند، دچار خاموشي نخواهيم شد.

 مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق استان زنجان استفاده از وسايل برقي با برچسب انرژي بالا، عدم استفاده از وسايل برقي پرمصرف در ساعات اوج بارو بهره گيري از نور طبيعي خورشيد از ديگر عوامل مهمي برشمرد كه مي تواند در كاهش مصرف برق بسيار موثر باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟