دسته‌بندی نشده

احیای 20 واحد تولیدی و فرصت اشتغال برای 350 نفر زنجانی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، ناصر فغفوری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با احیای 20 واحد تولیدی در استان ، فرصت اشتغال برای 350 نفر در بخش صنعت استان زنجان فراهم گردید.

وی یادآور شد: در سال گذشته با برگزاری 101 جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست مقام عالی استان و اجرای 88 درصد مصوبات این کارگروه توانستیم اقدامات موثری در جهت رفع برخی از مشکلات و موانع موجود در مسیر فعالیت واحدهای تولیدی استان انجام دهیم.

این مقام مسئول پیگیری و رفع مشکل انجام تعهدات بازگشت ارز حاصل از صادرات 32 واحد تولیدی شمش روی استان را یکی دیگر از اقدامات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در سال گذشته عنوان کرد و افزود: طی جلسات برگزار شده مشکل انجام تعهدات بازگشت ارز حاصل از صادرات 32 واحد تولید شمش روی استان که صادرات از محل ورود موقت خک معدنی داشتند ، مرتفع گردید.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان ادامه داد: در این جلسه شاهد رفع تعلیق کارت های بازرگانی واحدهای روی و شروع مجدد صادرات و جبران کاهش صادرات 7 ماهه اول سال در طول دو ماه آبان و آذر و در نهایت رشد صعودی صادرات این واحدها بودیم.

وی همچنین از تحقق 160 میلیون دلاری ساخت داخل کارخانجات استان و صرفه جویی ارزی برای جلوگیری از واردات آن در راستای نهضت ساخت داخل و رشد 5/2 برابری نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

فغفوری یادآور شد: با پیگیری تخصیص ارز به واحدهای بزرگ و ترخیص بخشی از مواد اولیه از گمرکات کشور ، توانستیم از 5000 اشتغال در حوزه صنعت استان صیانت کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا