دسته‌بندی نشده

انجام تمهیدات لازم برای مبارزه با آفت ملخ در شهرستانهای طارم و زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،تاراسی اظهار داشت: ملخ‌ها از جمله خطرناک‌ترین آفات محصولات کشاورزی هستند که به علت تنوع گونه‌ای و تغذیه‌ای می‌توانند به فرآورده‌های زراعی، باغی مراتع و جنگل‌ها خسارت وارد کنند.

وی اظهار داشت: از آنجایی که کانون ملخ‌ها دور از مزارع و بیشتر در مراتع است کشاورزان تمایلی به مبارزه با این آفت خارج از مزارع و باغات ندارند به همین جهت آفات عمومی تلقی می‌شوند.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه کانون‌یابی‌های ملخ در طارم از نیمه دوم اسفند آغاز شده است، افزود: هم اکنون اکیپ‌ها در عرصه ها و مراتع مشغول فعالیت هستند و کانون‌ها را شناسایی می‌کنند.

تاراسی تصریح کرد: در سال زراعی گذشته به دلیل تامین اعتبار به موقع و اقدامات انجام شده، مبارزه با آفت‌های محصولات کشاورزی در این استان، موفقیت آمیز بوده و امسال نیز با تدابیر صورت گرفته، همین روند ادامه دار است.

وی افزود: سال گذشته مبارزه با آفت ملخ در حدود ۲۴ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی استان به ویژه در شهرستان طارم انجام شد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از پایش اراضی و مزارع گندم این استان برای مقابله با آفت سن خبر داد و گفت: بر اساس پیش بینی ها بیش از ۱۰۰هزار از مزارع برای مقابله با این آفت در استان سم‌پاشی می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟