دسته‌بندی نشده

برای رهایی از کرونا باید همدل باشیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سعید نمکی در جلسه ستاد کرونای استان زنجان با بیان اینکه ما قسم خورده‌ایم که برای سلامت جامعه، کوشا باشیم ،اظهار داشت: ما وزارت بهداشتِ تمام مردم ایران بوده و اصولگرا، اصلاح‌طلب، معتدل، بدون حزب و زندانی برای ما فرقی ندارد و برای سلامتی هر شخصی در تلاش هستیم.

وی با اشاره به اینکه سال ۹۹ به لحاظ تاثیرات کرونا سال بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم،تصریح کرد: شیوع کرونا نه تنها در نظام سلامت، بلکه در نظام های مختلف اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و حتی در مناسبات اجتماعی و سیاسی جهان تاثیرگذار بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود :ایران تنها و درگیر در ظالمانه ترین تحریم ها توانست به لطف خداوند و با هدایت رهبری فرزانه و با وفاق و همدلی همه دستگاه‌ها دستاوردهایی در مقابله با این ویروس داشته باشد که در عرصه بین المللی نیز ممتاز بود.

نمکی با اشاره به اینکه در شرایط ناشی از فشارهای تحریم در دوره ها و برهه هایی از شیوع کرونا در کنترل و کاهش مرگ و میرها از مقتدرترین کشورهای جهان بودیم، خاطر نشان کرد: این مهم در سایه وفاق و همدلی شکل گرفت به طوریکه سه موج قبلی به خوبی مدیریت شد.

وی عنوان کرد:امروز نه تنها تولیدکننده داروی ضد ویروس هستیم بلکه آماده صادرات آن نیز هستیم که دستاوردهای مهمی هستند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه سربازان و فرماندهان مقتدری در عرصه بهداشت و درمان داریم که تجربه یک سال گذشته را فرا گرفته و با موج‌های مختلف بیماری مواجه شده‌اند،عنوان کرد:علی‌رغم قرار گرفتن بر موج چهارم کرونا و خستگی و تحت فشار بودن کادر بهداشت و درمان، خودمان را نباخته‌ایم.

نمکی به مواجه شدن با یک ویروس جهش یافته اشاره و خاطر نشان کرد: همدل بودن و پرهیز از سیاست‌زدگی راه‌کار موفقیت است کما اینکه برخی درصدد استفاده از این موضوع هستند، ولی ما درصدد جمع کردن آفت کرونا هستیم ولی آن‌ها بدانند که زدن نظام عایدی برایشان نخواهد داشت.

این مقام مسئول رعایت پروتکل‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی را تنها راهکار مقابله با ویروس کرونا خطاب کرد و گفت: باید متوجه بود که حتی اگر واکسن هم تزریق شود باید رعایت‌ها انجام شود.

وی تصریح کرد :داروی ضد ویروس که تولید می‌شود را تحت پوشش بیمه نیز برده‌ایم و با این روش باید برای بیماریابی کمک کرده و از سرریز شدن به بیمارستان‌ها جلوگیری کنیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه اگر هفته آینده، مراجعات سرپایی استان را خوب مدیریت نکنید با کمبود تخت مواجه خواهید شد،خاطر نشان کرد: لذا در این دوره از بیماری، فیلتر درمان مراجعات سرپایی بسیار مهم است و در کنار آن انجام تست به میزان کافی و رهگیری افرادی که با مبتلایان در ارتباط بوده‌اند نیز بسیار مهم است.

نمکی به مراعات در برگزاری مراسم پیش رو اشاره کرد و گفت: شخصاً معتقدم که باید برای لیالی قدر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و ضوابط خاصی، اجازه برگزاری دهیم.

وی با بیان اینکه اگر همه به ترکیه بروند و برگردند و دچار بیماری شوند، یکی از شبکه‌ها نمی‌گوید این سفر در بیماری موثر بوده است عنوان کرد: اما اگر اثبات شود که یک مومن در یک نماز جمعه یا نمازهای یومیه و یا حرم‌های بزرگواران رفته و با ویروس برگشته، تمام بوق‌های دنیا برای ما زده می‌شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: از مؤمنان درخواست می‌کنم که بهانه دست بدخواهان ندهید، چرا که من خودم اعتقاد به این آئین دارم، ولی باید کمک کنیم که بهانه به دست دشمن برای بدنام کردن ندهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟