دسته‌بندی نشده

بستری‌های کرونایی در زنجان ۶ برابر شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حقیقی در ستاد استانی پیشگیری از کرونا ویروس گفت: متاسفانه خرید‌ های شب عید و افزایش سفر‌ های نوروزی باعث ایجاد شرایط سخت در کشور شد و تبعات مسافرت‌ها طی چند روز آینده مشخص خواهد شد.

حقیقی از کسانی که pcr مثبت دارند خواست یا در خانه بمانند و یا از امکانات نقاهتگاهی استفاده کنند چرا که هدف کاهش ورودی به بیمارستان‌ها و اشغال تخت‌های بیمارستانی است و اگر این افراد رعایت نکنند و در جامعه حضور یابند مرتکب تخلف شده اند.

رئیس ستاد مقابله با کرونا ویروس استان اطلاع رسانی و آموزش را برای پیشگیری و کنترل بیماری بسیار مهم دانست و از عومل تولید برنامه‌های صداوسیما برای آگاهی دادن به مردم و راه‌های پیشگیری از کرونا ویروس قدردانی کرد و افزود: استفاده از ظرفیت برخی شبکه‌های مجازی همچون شاد برای آموزش می‌تواند بسیار نقش آفرین باشد.

استاندار زنجان تعطیل شدن اصناف را مصوبه ستاد ملی کرونا دانست و ادامه داد: همه مردم باید به آن تمکین کنند.

حقیقی افزایش سفر‌های نوروزی را فاجعه آمیز خواند و گفت: نوروز امسال میزان ورود و خروج از مبادی استان زنجان ۱۲۰ درصد افزایش داشت و در عرض ۲ هفته تعداد بستری‌های بیمارستانی از ۱۶ درصد به ۶۰ درصد رسیده و بر این اساس محدودیت ورود و خروج خودرو‌های غیر بومی و تردد شبانه با جدیت توسط پلیس اعمال می‌شود.

استاندار زنجان با بیان اینکه اگر شیوه نامه‌های بهداشتی و تو جه به محدودیت‌ها مد نظر همه قرار گیرد وضعیت زنجان از قرمز خارج می‌شود، افزود: اگر ۲ هفته همه به این موارد عمل کنند شرایط بسیار بهتر خواهد شد و با این شرایط بهتر می‌توانیم به استقبال ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر برویم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟