دسته‌بندی نشده

در وضعیت قرمز هرگونه تجمعی می‌تواند آسیب‌رسان باشد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر پرویز قزلباش در نشست خبری روزانه با موضوع تشریح وضعیت موج چهارم بیماری کرونا ویروس، اظهار داشت: در اجرای پروتکل‌ها در بحث نظارت نباید تبعیض قایل شویم چراکه پروتکل‌ها براساس اصول علمی طراحی و تدوین می‌شود و لذا نظارت‌ها هم بر همین اساس انجام می‌گیرد و اگر گفته می‌شود در شرایط قرمز نباید تجمعات باشد، شامل همه موارد می‌شود .

وی درخصوص برگزاری مراسم شب‌های قدر و عید فطر، خاطرنشان کرد: در این خصوص تصمیماتی در سطح ملی گرفته شد که حتما با کار کارشناسی، مصوب شده است  و طبیعتا قطع نظر از اینکه ما این تصمیم را بپذیریم یا نه، مسئولان عالی استان هم موظف هستند این تصمیمات را اجرایی کنند . ولی در وضعیت قرمز استان، که روند بیماری کرونا صعودی است، تبدیل به نزولی واضح نشده، و خطر بازگشت مجدد صعودی شدن وجود دارد، هرگونه تجمعی می‌تواند آسیب‌رسان باشد .

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان افزود: تزریق واکسن ایرانی – کوبایی در شهرهای یزد، همدان، مازندران، کرمان، هرمزگان، بابل، زنجان، و اصفهان، انجام می‌شود و در زنجان نیز پنجشنبه ۹ اردیبهشت انجام خواهد شد که فاز ۳ مطالعاتی این واکسن است .

وی با اشاره به ورود مسئولان کشوری و استانی برای فاز مطالعاتی این واکسن، اظهار داشت: این اقدام مسئولان جهت جلب اعتماد مردم است و به دقت انجام می‌شود . و طبیعتا ورود مسئولان در ابتدای این مطالعه، برای جلب اعتماد مردم کارساز خواهد بود . 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟