دسته‌بندی نشده

دلسرد کردن مردم برای حضور در انتخابات توسط مسئولان گناه نابخشودنی است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی در دومین جلسه ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی استان زنجان که با حضور اعضای ستاد در سالن کنفرانس دادگستری استان زنجان برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات صورت گرفته گفت: هیات های اجرایی بخصوص فرمانداران که رئیس هیات اجرایی هستند بایستی در این دوره از انتخابات رعایت قانون و مقررات را بیش از پیش مورد توجه قرار دهند .

وی افزود: عدم رعایت قانون توسط اعضای هیات اجرایی زیبنده نیست بنابر این انتظار این است که تلاش شود قوانین و مقررات در هیات های اجرایی توسط برگزار کنندگان انتخابات بصورت کامل و دقیق رعایت شود.

رئیس کل دادگستری استان زنجان اظهار داشت : بایستی دستگاهها و سازمانهای مربوطه گزارش دقیق و به هنگام از بروز تخلفات را به دبیر خانه ستاد ارسال کنند تا واکنش ،پیگیری و اقدامات پیشگیرانه لازم انجام شود .

رئیس شورای قضایی استان زنجان ادامه داد: در برگزاری انتخابات دستگاههای اجرایی و متولی برگزاری انتخابات باید تعامل و رویکرد هم افزایی داشته باشند.

حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی با بیان اینکه مسئولان امر در برگزاری انتخابات سالم و با حضور حداکثری توجه و اهتمام بیش از پیش داشته باشند گفت : ما بعنوان سربازان انقلاب برای تحقق سیاست های نظام و مشارکت و حضور حداکثری مردم در انتخابات که مورد تاکید مقام معظم رهبری است بایستی تمام تلاش خود را با اقدامات موثر انجام دهیم و حضور حداکثری مردم در پای صندوقهای رأی رویکرد تمام مسئولان باشد و نبایستی این رویکرد به چالش کشیده شود.

وی اظهار داشت : مسئولان مراقبت گفتار و اقدامات خود باشند ،دلسرد کردن مردم برای حضور در انتخابات توسط مسئولان گناه نابخشودنی است چرا که این کار به منزله بازی در زمین دشمن است .

عالیترین مقام قضایی استان تاکید کرد: امروز روز امتحان پس دادن است باید خیلی بصیر و هوشیار بود.گاهی برخی صحبت ها و اقدامات و عدم بصیرت و سرباز پیاده نظام دشمن شدن خیانت به نظام و انقلاب است.

صادقی نیارکی افزود: در اندیشه اسلامی نگاه به مسئولیت این است که مسئولان تا پایان روز خدمتی به وظایف خود جامه عمل بپوشانند و کوتاهی در این امر گناهی نابخشودنی است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: کوتاهی مسئولان امر در انجام وظایف توسط دستگاههای اطلاعاتی گزارش شود و دستگاه قضایی صلاحیت رسیدگی به ترک فعل ها را دارد و در صورت گزارش این امر و محرز شدن ترک فعل مسئولان ، برابر قانون و با قاطعیت برخورد خواهد شد .

حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی اظهار داشت : هیأت های اجرایی در بررسی سوابق کاندیداها دقت کامل کنند که برخی سوابق و تجربیات شورای شهر زنجان و بعضی از شهرهای دیگر استان که بخاطر تخلفاتی که داشتند خسارات فراوانی به مردم و شهر وارد شد مراقبت شوداین افراد دوباره مورد تأیید قرار نگیرند و وارد عرصه انتخابات نشوند و این بی توجهی و کم کاری در تایید صلاحیت کاندیدها نباید تکرار شود.

وی با اشاره به اینکه چالش های دوره گذشته بایستی احصا و گزارش شود که در این جلسه این امر محقق نشد تا بوسیله چالش ها نقاط ضعف را برطرف نماییم و بر نقاط قوت بیفزاییم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟