دسته‌بندی نشده

دورهمی ها یکی از دلایل افزایش شیوع ویروس کرونا

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پرویز قزلباش در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان زنجان که با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد،به آخرین وضعیت کرونایی استان زنجان اشاره کردو اظهار داشت:با شروع موج چهارم بیماری کرونا در استان زنجان، روزانه ۳۰۰۰ تست کرونا گرفته می‌شود که نشان‌دهنده بیماریابی و رهگیری خوب این بیماران در استان است. 

وی افزود:تعداد کل نمونه‌های بستری تاکنون ۲۲ هزار و ۴۲۵ مورد، تعداد کل نمونه‌های سرپایی تا به امروز ۲۳۶ هزار و ۱۲۱ مورد، تعداد کل نمونه‌های تهیه شده تاکنون ۲۸۵ هزار و ۵۴۶ مورد و تعداد کل بیماران مثبت شناسایی کووید – ۱۹ نیز ۶۴ هزار و ۵۲۰ مورد بوده است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان یکی از راه‌های کاهش بستری‌های کرونایی در بیمارستان‌های استان را پیشگیری و کنترل عنوان کرد و گفت: اعمال محدودیت‌ها موجب می شود روند بیماری کاهش یابد و با توجه به اینکه دانشگاه علوم پزشکی زنجان از جمله شاخص‌ترین دانشگاه علوم پزشکی در کشور است تلاش دارد با اقداماتی راه‌هایی که احتمال انتشار بیماری وجود دارد را شناسایی و کنترل کند.

قزلباش با بیان اینکه یکی از دلایل افزایش شیوع ویروس کرونا به ویژه نوع جهش یافته آن را دورهمی ها دانست خاطر نشان کرد: با اعمال محدودیت ها به ویژه دورهمی های شبانه کاهش می یابد و با توجه به اینکه در زمان حاضر در شهرهای قرمز استان محدودیت ها اعمال شده مجموعه مدیریت استان سعی دارد با انجام این کار و تشدید آن زنجیره بیماری قطع شود.

وی با اشاره به جلب مشارکت و همکاری همه بیمارستان‌های غیردولتی استان زنجان در راستای مبارزه با کرونا، افزود: ۱۳۰۰ تخت نقاهت‌گاهی فعال در استان زنجان وجود دارد و در حال حاضر به عنوان یک پشتیبان برای بیماران سرپایی فراهم و تجهیز شده است.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان در رابطه با درصد انتقال احتمالی کرونا در استان زنجان، خاطر نشان کرد: تماس با فرد مبتلا در خانواده ۳۱ درصد، تماس در مسافرت‌های داخل و خارج از کشور ۹ درصد، تماس در محل کار ۹ درصد، دورهمی‌های خانوادگی ۳۰ درصد و شرکت در مجالس مختلف نیز ۲۱ درصد بوده است.

قزلباش به اقدامات انجام شده در پیک چهارم بیماری کرونا، اشاره کرد و افزود: اعمال محدودیت‌ها و تعطیلی‌ها به شدت تمام برای گروه‌های ۲، ۳ و ۴، تعطیلی بیش از ۹۰ درصد اماکن و مراکز گروه‌های شغلی مذکور، تشدید نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای این گروه‌های شغلی، نظارت بر ممنوعیت همه مراسم تجمعی و منع تردد خودروها از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد، از جمله اقدامات انجام شده در پیک چهارم بیماری کرونا است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟