دسته‌بندی نشده

سطح کشت گیاهان داروئی در استان به حدود ۴۵۰ هکتار افزایش یافته است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان گفت :تغییر الگوی کشت محصولات زراعی آب بر به سمت گیاهان دارویی، حفظ منابع پایه و ارزش افزوده بالا را به همراه دارد.

جواد تاراسی افزود:کشت گیاهان دارویی به دلیل نیاز آبی کم در شرایط خشکسالی و قابلیت تولید در زمین‌های کم بازده می‌تواند در افزایش بهره وری از منابع آب و خاک مؤثر واقع شود.

تاراسی گفت :کاشت این گیاهان در عرصه‌های کم بازده و حاشیه‌ای، ضمن تأمین نیاز‌های اقتصادی روستاییان و صنایع مختلف غذایی و دارویی، حفاظت از منابع، بهبود کارایی مصرف آب و جلوگیری از خطر نابودی این گونه‌ها را به دنبال دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: تا پایان سال۱۳۹۹ حدود ۴۵۰ هکتار از اراضی آبی و دیم این استان زیر کشت انواع گیاهان داروئی از قبیل زعفران ، گل محمدی ، زیره سبز، رازیانه ، نعناع فلفلی ،کتان ، کرچک ، زرشک و موسیر رفته است که گل محمدی با بیش از ۸۰ هکتار، رازیانه با بیش از ۷۰هکتار و زعفران با بیش از ۲۰ هکتار ، بیشترین میزان مساحت کشت در اراضی آبی و زیره سبز با کشت بیش از ۲۲۰ هکتار در اراضی دیم بیشترین سطح را بخود اختصاص داده اند.

جواد تاراسی افزود : در سال گذشته ۳۲۵ تن انواع گیاهان داروئی در استان برداشت شده و پیش بینی می شود میزان کشت و برداشت سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل از افزایش نسبی برخوردار گردد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟