دسته‌بندی نشده

صادرات یک‌میلیون 330 هزار دلاری صنایع‌دستی زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت:در سال گذشته صادرات یک‌میلیون 330 هزار دلاری صنایع‌دستی زنجان به‌صورت چمدانی و رسمی انجام شد. محصولات صنایع‌دستی زنجان ظرفیت بسیار خوبی را برای ایجاد درآمد، اشتغال و توسعه این استان فراهم می­ کنند.

ارجمند افزود: زنجان به‌عنوان یکی از مهم‌ترین استان‌های صنایع فلزی کشور در تولید، نقش برجسته‌ای دارد و هنرمندان صنایع‌دستی نیز در خط مقدم تولید قرار دارند. صنایع‌دستی این استان ازجمله ملیله­ کاری، چاروق دوزی، چاقوسازی، مسگری، قلم‌زنی، گلیم‌بافی، گیوه‌دوزی، مصنوعات چرمی و غیره، این استان را در جهان بلندآوازه کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان گفت: صنایع‌دستی زنجان چاقو و گیوه بیشتر به عراق، زیورآلات سنتی به کشورهای جنوب خلیج‌فارس و چرم به کشور ترکیه و ملیله نیز به  برخی از کشورهای اروپایی صادر می‌شود که در این میان بیشترین صادرات به کشور عراق است.

ارجمند تصریح کرد: صادرات صنایع ­دستی موضوعی پراهمیت در کسب درآمد و رونق اقتصادی این استان به‌حساب می­ آید.

وی خاطرنشان کرد:  بیش از 55 رشته صنایع‌دستی در استان زنجان وجود دارد که در میان آنها یکی از رشته‌های شاخص استان زنجان رشته ملیل ه­کاری است که سال 1398 شورای جهانی صنایع ­دستی، زنجان را به‌عنوان شهر جهانی ملیله ثبت کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟