دسته‌بندی نشده

غار کتله خور احیا می‌شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: جلسه‌ای شامگاه روز دوشنبه 23 فروردین در دفتر هیئت‌رئیسه و به دعوت نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد و محورهای توسعه در بخش‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خدابنده و به ویژه غار کتله خور بررسی شد.

وی افزود: سال گذشته، مراحل کف­ سازی، تعمیرات سرویس‌های بهداشتی، تعمیرات تأسیسات الکتریکی و مکانیکی، روشنایی معابر، تعمیر و مرمت آلاچیق‌های محوطه، ساماندهی فضا‌های سبز و تصحیح مسیر پیاده راه در غار کتله خور انجام شد تا با گسترش و رشد تسهیلات و زیرساخت‌های گردشگری، مدت‌زمان ماندگاری و همچنین رضایت گردشگران در این مجموعه افزایش یابد.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان بیان کرد:با توجه به غنای ظرفیت‌های گردشگری در شهرستان خدابنده، بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری به‌ویژه در غار کتله خور ایجادشده است؛ که در حال حاضر جهت احیاء و بهره‌برداری تکمیلی نیازمند ورود بخش خصوصی است.

ارجمند اظهار کرد: در حال حاضر با طرح توجیهی، تصمیم درست و کارشناسی شده، جذب سرمایه‌گذار در اولویت است. این غار ازنظر قدمت، وسعت و تعداد طبقات و تنوع در تشکیل قندیل‌ها، از منحصربه‌فرد غارهای دنیاست که علاوه بر جذب گردشگر، ارزش فوق‌العاده‌ای در مطالعات زمین‌شناسی، سنگ‌شناسی، چینه‌شناسی و فسیل‌شناسی دارد.

در ادامه جلسه محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی اقدامات صورت گرفته برای اماکن گردشگری استان زنجان را شرح داد و گفت: غار کتله‌خور به‌واسطه ویژگی‌های منحصربه‌فردش، می‌تواند به‌عنوان جاذبه گردشگری بین‌المللی معرفی شود و صندوق احیاء می‌تواند در این امر کمک‌کننده باشد.

همچنین هادی میرزائی مدیرعامل صندوق احیاء در این جلسه افزود: برنامه‌ی این صندوق در خصوص واگذاری و بهره‌برداری مناسب غار کتله خور به بخش خصوصی را ارائه نمود تا مقدمات این واگذاری به زودی اجرایی شود.

سید البرز حسینی نماینده مردم شهرستان خدابنده در مجلس هم افزود: قطعاً با گسترش ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در روستا‌ها و مناطق گردشگری در آینده نزدیک مردم منطقه از مزایای آن ازجمله رونق اقتصادی روستاها، کاهش مهاجرت، رونق صنعت گردشگری و افزایش اشتغال بهره‌مند خواهند شد و به درآمدی پایدار نیز دست خواهند یافت.

لازم به توضیح است مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان و نماینده مردم شهرستان خدابنده در مجلس نیز در این دیدار آمادگی خود را برای هرگونه کمک و اقدام لازم در جهت واگذاری غار کتله خور و تسهیل امور مربوط به آن اعلام کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟