دسته‌بندی نشده

محرومیت زدایی و تثبیت مالکیت املاک و اماکن شهری و روستایی از وظایف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام صادقی نیارکی روز یکشنبه در دیدار با مدیرکل و معاونین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان اظهار داشت: ۲۱ فروردین سالروز تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی‌ایران به منظور پیگیری و تأمین مسکن محرومان و متولی توسعه و عمران روستاها در کشور است.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین وظایف بنیاد مسکن تثبیت مالکیت و اجرای طرح هادی در روستاها است، اظهار داشت: استان زنجان در این زمینه دارای رتبه ممتازی است اما همچنان مشکلاتی وجود دارد.

حجت الاسلام صادقی نیارکی تاکید کرد: ارائه طرح و نقشه مطالعاتی دقیق و جامع و برنامه ریزی مدون در سطح ملی، ابلاغ و اجرای صحیح در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یک ضرورت است.
وی اظهار داشت: در بحث اسناد مالکیت و تثبیت املاک و اماکن شهری و روستایی بخشی از کار برعهده بنیاد مسکن است که باید با همه توان پیگیری شود، چرا که این اقدام باعث کم شدن اختلافات و سهولت در ارائه سایر خدمات مرتبط با اسناد مالکیت می شود.

رییس شورای قضایی استان بر نوسازی ناوگان ماشین آلات سنگین در بنیاد مسکن تاکید و تصریح کرد: با توجه به حادثه خیز بودن کشور و استان و قرار گرفتن در کمربند زلزله و حوادث غیرمترقبه دیگر لزوم نوسازی ناوگان ماشین آلات سنگین در این حوزه بیش از پیش احساس می شود، چرا که تجربیات سالهای اخیر در حوادث گذشته ضرورت این امر را به اثبات رسانده که این موضوع نیازمند طرح و تصویب آن در ستاد بحران استان نیز است.

حجت الاسلام صادقی نیارکی از مهمترین وظایف دیگر این بنیاد را ساخت مسکن برای اقشار کم درآمد و مستضعفان برشمرد و گفت: در این زمینه که از اساسی ترین وظایف بنیاد است باید نظارتهای دقیق، مستمر و فنی انجام شود تا سازه‌ها و ساختمانهای مستحکم و مقاوم در برابر زلزله ایجاد و باعث ماندگاری نام نیک این یادگار ارزشمند امام راحل برای مجریان شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟