دسته‌بندی نشده

پروتکل‌های بهداشتی براساس رنگ‌بندی تعیین‌شده، اعمال می‌شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر پرویز قزلباش در نشست خبری با اصحاب رسانه که با موضوع تشریح وضعیت موج چهارم بیماری کروناویروس برگزار ‌شد، با اشاره به اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی در پیک‌ چهارم کرونا، اظهار داشت: طرح شهید سلیمانی با همکاری سپاه و بسیج، هم‌چنان با همان قوت در حیطه حمایتی، نظارتی و مراقبتی درحال انجام است .

وی افزود: اصلی‌ترین کار ما در پیک‌ها، ایجاد و اجرای جدی محدودیت‌ها و پروتکل‌های بهداشتی، و سامان‌دهی بیماران بستری است به نوعی که بیماران بستری به لحاظ فضا و تخت مناسب، و از نظر درمان مشکلی نداشته باشند .

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه در پیک‌ها، ادامه روند بیماریابی، با انجام تست‌های فراوان و رهگیری با قوت ادامه دارد تصریح کرد: همکاری سپاه، بسیج در حوزه نقاهتگاهی، و برخی ارگان‌ها ازجمله هلال احمر هم با ستاد کرونا بسیارخوب است .

مدیر ارشد دانشگاه علوم پزشکی زنجان در پاسخ به سوالی درخصوص برگزاری مراسم مذهبی در ایام شب‌های قدر، ابراز داشت: درخصوص ایجاد محدودیت‌ها، در وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی و مدیریت عالی استان، به هیچ‌وجه بحث کوتاه آمدن مطرح نیست و هیچ مجوز و استثنایی برای دور زدن قانون وجود ندارد، چراکه قانون برای همه تدوین شده و همه ملزم به رعایت قانون هستیم  و اتفاقا در کشور ما که مذهبی است این رعایت‌ها باید بیشتر باشد لذا، در دانشگاه به شدت پیگیر تخلفات هستیم، و با پیگیری گروه‌های نظارتی، ضمانت اجرایی را هم باید فراهم کنیم .

رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان درخصوص موارد مثبت بی‌علامت اظهار داشت: در بحث بیماری کرونا، افرادی که مبتلا می‌شوند، رنج وسیعی دارد و از افراد بی‌علامت تا pcr بسیارشدید، منجر به فوت هم داریم . که در بی‌علامت‌ها، ممکن است نتیجه تست مثبت باشد که ما هم، به شدت پیگیر این افراد هستیم . چراکه افراد مثبت باعلامت، خودشان مراقبت می‌کنند و تحت درمان قرار می‌گیرند، ولی افراد مثبت بی‌علامت، ناقل ویروس هستند، و سبب انتقال بیماری می‌شوند . و این افراد براساس قانون و پروتکل‌ها، باید خود را در منزل یا نقاهتگاه ۱۴ روز قرنطینه و جداسازی کنند تا از ابتلای دیگر افراد پیشگیری شود .

به گفته دکتر قزلباش بعد از پیک‌ سوم، بیماریابی ما در تمام روستاهای استان به شدت ادامه داشت و هرجا کانونی از طغیان می‌دیدیم، تیم‌های مراقبتی و حمایتی وارد عمل می‌شدند. و با شیوع ویروس انگلیسی که واگیری و سرعت انتقال بالا، و عوارض شدیدتری داشت، هم، این اقدامات با روش‌های متفاوت‌تر و مراقبت و حمایت ادامه دارد .
وی با اشاره به وجود حدود ۲۳۰۰ تخت بیمارستانی در کل استان اظهار داشت: درحال حاضر زیر ۸۰۰ نفر بیمار بستری داریم و سرویس‌دهی به بیماران سرپایی را هم، افزایش دادیم و سعی بر این است با کنترل میزان تخت‌های اختصاص به بیماران کرونا، سرویس‌دهی به بیماران دیگر را هم پیش ببریم . و لذا مدیریت تخت‌های بستری حائز اهمیت است .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا