دسته‌بندی نشده

۱۰۰ هزار هکتار از مزارع زنجان مایه کوبی و پایش می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان با بیان اینکه چند سالی هست که مبارزه با آفت ملخ مراکشی در مزارع استان زنجان و به خصوص شهرستان طارم انجام می‌شود، گفت: مبارزه با آفت ملخ آغاز شده و محل‌هایی که شناسایی می‌شود کانون یابی و سپس از طریق سم پاشی کانون کوبی می‌شود و محل مبارزه با پرچم قرمز مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه طی سالجاری بیش از ۱۰۰ هزارهکتار از مزارع استان مایه کوبی و پایش شود، اظهار کرد: سطحی معادل بیش از ۲۵ هزار هکتار هم عملیات مبارزه با آفت ملخ انجام شود.

تاراسی با بیان اینکه بیشترین عملیات مبارزه با آفت ملخ در شهرستان طارم انجام خواهد شد، گفت: عملیات کانون یابی و کانون کوبی ملخ مراکشی دربیش از ۳۰ هزار هکتار از مزارع و مراتع شهرستان طارم آغاز شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی زنجان تاکید کرد: از دامداران درخواست می‌شود برای جلوگیری از آسیب به احشام، از چرای دام در این مناطق خودداری کنند و مبارزه با آفت ملخ مراکشی تا پایان خرداد ماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه ظهور این آفت و خارج شدن پوره‌ها از تخم با توجه به شرایط آب و هوا از اسفندماه شروع شده و تا پایان اردیبهشت ماه ادامه دارد.، ابراز داشت: کشاورزان و دامداران در صورت مشاهده آفت، مراتب را به جهاد کشاورزی شهرستان طارم اطلاع دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟