دسته‌بندی نشده

۸۰ درصد شغل‌های ایجاد شده در زنجان از طریق تسهیلات اشتغال خرد است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا یوسفی افزود: فقط ۲۰ درصد فرصتهای شغلی محقق شده در استان مربوط به تسهیلات بانکی مقیاس متوسط و بزرگ بوده است.

وی عنوان کرد: همچنین در مجموع نزدیک ۷۰ درصد زمینه های شغلی جدید در استان از طریق مداخلات غیربانکی دستگاه‌های اجرایی ازجمله تسهیل در صدور مجوزهای کسب و کار و مداخلات سیاستی حاصل شده است که نشان می دهد در صورت تمرکز و برنامه ریزی روی فعالیت‌هایی غیر از مسیر تسهیلات بانکی، امکان ایجاد فرصت های شغلی میسر خواهد بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: از ابتدای اجرای قانون توسعه اشتغال پایدار روستایی تاکنون (سال های ۹۷ تا پایان ۹۹) بیش از ۲۷۲ میلیارد تومان اعتبار بانکی با نرخ بهره ۶ درصد برای روستائیان استان پرداخت شده که زمینه ایجاد پنج هزارو ۱۹۸ نفر فرصت شغلی در استان فراهم شده است.

یوسفی افزود: تاکنون و از سال اجرای قانون (۱۳۹۰) بیش از ۱۵هزارو ۷۹۳ فقره مجوز کسب و کار خانگی در استان صادر و بیش از ۵۱۹ میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به شاغلان خانگی استان پرداخت شده است.

مدیرکل اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان گفت: سال گذشته در کنار اقدامات غیربانکی موضوع تبصره ۱۸ قانون بودجه، در مجموع بیش از ۱۵۸ میلیارد تومان تسهیلات بانکی نیز در قالب تفاهم نامه های دستگاهی ذیل تبصره ۱۸ کارسازی شده است که از این طریق در مجموع هزار و ۱۸۹ فرصت شغلی جدید ایجاد و از هزارو ۲۲۶ فرصت شغلی موجود صیانت شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟