دسته‌بندی نشده

اجرای هر پروژه‌ای منوط به مصوبه شورای برنامه ریزی است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح الله حقیقی روز سه شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان افزود: دبیران کارگروه‌های مجموعه تلاش کنند در موعد مقرر جلسات برنامه ریزی شده طی سال جاری که افزایش ۲۰ درصدی دارد را برگزار و بیش از گذشته به این مورد توجه کنند.

وی اظهار داشت: بر این اساس باید در سال جاری حرکت ها در این خصوص جدی تر و عملیاتی تر باشد که با توجه به تعدد جلسات معاونان استانداری استان نیز باید پیگیر تشکیل جلسات بوده و این مهم را به دقت رصد کنند.

استاندار زنجان با بیان اینکه در بحث تبصره ۱۶ اعتبار فوق العاده‌ای به این استان در سال جاری اختصاص یافته است، ادامه داد: تبصره های دیگری که از سوی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مطرح شد بیانگر اهمیت این موضوع است.

وی با تاکید بر اینکه در این راستا باید یک برنامه اجرایی و راهکار عملی مد نظر قرار گیرد، اظهار داشت: با توجه به مبلغ بالای اختصاصی از محل تبصره ۱۶ باید نظارت و کنترل لازم تا تحقق آن انجام گیرد.

استاندار زنجان به موضوع مهم آمایش سرزمین استان نیز اشاره کرد و گفت: این مهم در استان در چند دوره زمانی به طول کشید، تا در نهایت به جمع بندی کامل رسیده که برای نحوه اجرایی شدن آن نیز باید طراحی لازم انجام گیرد.

وی با بیان اینکه برای عملیاتی شدن فرمایش رهبری در سال جاری باید طرحی تدوین شود، اضافه کرد: مقرر بود افرادی به این مهم مبادرت و علاوه بر آن گزارش عملیات سال گذشته را تهیه و به مردم اطلاع رسانی کنند که امیدواریم انجام گیرد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه تحقق این موارد طی جلسه ای با حضور متولیان امر مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت، ادامه داد: برای پیگیری اصولی یک اقدام برنامه ریزی، نقشه راه و طراحی لازم است و علاوه بر آن از سرعت و دقت لازم باید برخوردار باشد تا بتوان آن را عملیاتی کرد.

حقیقی با تاکید بر اینکه انجام چنین اقدامی در ساعات اداری امکان پذیر نیست، افزود: در این زمینه باید وقت کافی برای انجام این مسائل را لحاظ کرد تا به جمع بندی نهایی رسید.

وی با اشاره به اینکه در وظایف محوله نباید با هیچ دستگاه اجرایی شوخی کرد و اشکالات باید گفته شود، اظهار داشت: طبق گزارش اعلام شده دستگاه‌های اجرایی که نتوانستند اعتبار لازم جذب کنند یا بر اساس وظیفه اعلامی آن، را انجام نداند بر مبنای جدول ارائه شده از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی مشخص خواهند شد.

حقیقی ادامه داد: استانهای دیگر در کشور هنوز موفق به دریافت اعتبار لازم برای پرداخت اضافی کاری کارمندان خود نشده اند.

وی با بیان اینکه عدم جذب اعتبار از سوی دستگاه اجرایی اقدامی ناخوشایند محسوب می شود، اضافه کرد: اقداماتی که توسط بنیادهای مختلف در این استان انجام یا در حال آغاز بوده از سوی معاونت های مختلف استانداری مورد پیگیری قرار گیرد.

حقیقی خاطرنشان کرد: مجموع اعتبار تملک دارایی تخصیصی تبدیل شده نقد استان ۳۰۹ میلیارد تومان بوده و علاوه بر آن ۶۰۴ میلیارد تومان نیز با پیگیری انجام گرفته جذب شده است و بایددر پی اعتبارات ملی بود و به گونه ای کار سازی کرد که در این خصوص مشکلی ایجاد نشود.

وی همچنین پروژه های ۲۴ گانه مدارس استان را یادآور شد و گفت: اقدامی که در حوزه مسکن ملی انجام گرفته به ویژه ساخت فضاهای آموزشی این کارهای بزرگ محسوب می شود، به دلیل آنکه در این زمینه ۴۸۰ میلیاردتومان تفاهم نامه کار سازی شده که اغلب شهرک های فاقد فضای آموزشی باز می گردد و این موضوع اهمیت آن را نشان می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟