دسته‌بندی نشده

اخذ سند ششدانگ روستای موقوفه طهماسب آباد سلطانیه زنجان به مساحت ۴۳۵ هکتار

به گزارش پایکاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،نورالدین مرادی اظهار داشت:حفظ حق و حقوق موقوفات اصلی ترین وظایف سازمان اوقاف و امور خیریه است و اخذ سند موقوفات اساسی ترین مسئله در رسیدن به این هدف مهم است که برداشتن سایر گام ها تنها با تحقق این هدف امکانپذیر می باشد .

وی افزود: سند دار کردن موقوفات ،تبدیل اسناد مالکیتی قدیمی به جدید ، تنظیم و تجدید اسناد اجاره رقبات و موقوفات و اجرای احکام صادره در خصوص موقوفات، از دیگر وظایف معاونت حقوقی و ثبتی اوقاف می باشد که این معاونت در تلاش است که به اهداف تعیین شده در هدف گذاری سازمانی سالجاری برسد.

در ادامه مسئول دفتر اوقاف و امور خیریه سلطانیه گفت : خوشبختانه با همت همکاران ارجمند در دفتر سلطانیه و اداره کل ، امسال تلاشهای چندین ساله در این باره به ثمر رسید و سند این موقوفه مهم اخذ شدکه امیدواریم گام مهمی در راستای احیای موقوفات و حفظ و حراست از آن باشد.

رضایی تصریح کرد: نیت مرحوم رضاخان اصانلو واقف این موقوفه بزرگ ، اطعام و تهیه لباس برای نیازمندان محل و همچنین اقامه عزا و ذکر مصیبت برای حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در محل این روستا و خیرات و مبرات کلی می باشد که به لطف خدا هر ساله با توجه به شیوع بیماری کرونا در ایام ماه مبارک رمضان و ممنوعیت اطعام تجمعی ، سبد کالا به تعداد کافی از محل عوائد موقوفه خریداری و در بین اهالی محل پخش می شود و همچنین به جهت شیوع بیماری کرونا مبالغ تعزیه داری و اقامه عزا نیز صرف خرید و توزیع سبد کالا می گردد.

در پایان رضایی از اخذ سند مالکیت یک موقوفه جدید به مساحت ۶۸۵مترمربع به ارزش ۴ میلیارد ریال که بصورت مشارکتی توسط اهالی روستای خیرآباد جهت توسعه و الحاق به مسجد جامع روستای خیرآباد شهرستان سلطانیه زنجان خریداری و وقف شده است خبرداد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟