دسته‌بندی نشده

ارائه خدمات هلال احمر به 300 هزار نفر در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی اظهار داشت: در سال آینده هلال احمر ایران 100 ساله می شود و شعار این هفته “یک قرن خدمات داوطلبانه”، و شعار روز جهانی صلیب سرخ نیز “خدمات داوطلبانه مثال زدنی،شکت ناپذیر و توقف ناشدنی” نامگذاری شد.

وی افزود: پرسنل جمعیت هلال احمر استان زنجان در سال گذشته خدمات قابل توجهی را به هموطنان حادثه دیده و بیشترین خدمات در حوزه بیماری کووید 19 بود.

این مقام مسئول تاکید کرد: بیشترین فعالیت ها و خدمات در حوزه بیماری کرونا و عوارض ناشی از آن برای خانواده ها بود که قبل از شیوع کرونا در استان زنجان آموزش نحوه مواجه با این ویروس را به شهروندان استان آغاز کردیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: خانواده هایی که متاثر از بیماری کرونا بودند در حوزه حمایتی- معیشتی با استفاده از ظرفیت خیرین، نیکوکاران و داوطلبان و منابع داخلی و درآمدی هلال احمر توزیع سبدهای غذایی و بهداشتی، کپسول اکسیژن و دستگاه های اکسیژن ساز و برخی داروهای خاص در قالب ستاد کرونا برای بیماران ارائه شده است.

موسوی ادامه داد: برای واکیسناسیون نیروهای عملیاتی و امدادی و پرسنل هلال احمر علیه بیماری کرونا در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم با آسودگی خاطر بیشتر خدمات رسانی را محقق کنیم.

وی به آموزش های هلال احمر اشاره کرد و اظهارداشت: در شرایط کرونایی آموزش های هلال احمر تعطیل نشد و با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: خیرین و داوطلبان هلال احمر بخش بزرگی از بدنه این مجموعه را تشکیل می دهند که بدون حضور آنها بخش قابل توجهی از خدمات ارائه می شود.

موسوی خاطرنشان کرد: سال گذشته 300 هزار نفر از هلال احمر در بخش های امداد و نجات، حمایتی، معیشتی، دارویی، درمانگاه، طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، آموزش خدمات دریافت کرده اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟