دسته‌بندی نشده

با افزایش یک درجه گرمای هوا، سه درصد مصرف آب افزایش می‌یابد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،اسماعیل افشاری در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه امسال با کاهش بارش در استان مواجه هستیم،گفت:میزان بارندگی در استان زنجان،۱۹۹ میلی‌متر است که نسبت به سال گذشته ۴۴ درصد و نسبت به تولید طولانی مدت ۳۳ درصد کاهش دارد.

وی افزود: بر اساس پایش سایت مدیریت بحران کشور بارندگی‌های استان نسبت به سال گذشته ۵۱ درصد کاهش داشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان از کاهش ۶۸ درصدی میزان آب ورودی به پشت سدهای استان زنجان خبرداد و گفت: در سال گذشته ۱۴۳ میلیون لیتر آب در پشت سدها ذخیره شده است. 

این مقام مسئول با تاکید برضرورت عدم کشت محصولات پر آب طلب در کنار رودخانه‌ها اشاره کرد و گفت: اگر کشت برنج متوقف شود تشویقاتی برای این افراد در نظر گرفته می‌شود.

افشاری  با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی در زمینه استفاده از آب عنوان کرد: کمبود آب مشکلات بیشماری را در جامعه به وجود می‌آورد.

مدیر عامل آب منطقه‌ای زنجان از کاهش ۷۱ متر مکعب سطح آب‌های زیر زمینی در استان زنجان خبرداد و افزود: این وضعیت در دشت ابهر بیشتر است.

وی با اشاره به تولیدات کشاورزی در سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها پشتیبانی نشده است اگرچه مانعی در این زمینه وجود ندارد اما مصرف بی‌رویه آب در بخش کشاورزی تولید ثروتی برای کشور نداشته است.

افشاری ادامه داد: آب پیشانی یکسری مشکلات است که استقرار واحدهای پر طلب می‌تواند مشکلاتی را در این زمینه به وجود آورد.

این مقام مسئول با بیان اینکه فعالیت و توسعه فولاد در ابهر به سمت استفاده از پسآپ رفته است،افزود: راشا کاسپین نیز ملزم به استفاده از پسآپ شده است و این مشکل نیز حل شده است

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟