دسته‌بندی نشده

تحقق 128 درصدی جایگزینی گاز طبیعی با گازرسانی به واحدهای صنعتی استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،موسی احمدلو با اعلام اینکه بر اساس پیگیری مصوبه شورای اقتصاد؛ پیش بینی جایگزینی ۴۰ هزار متر مکعب ساعت گاز در سال ۹۹ در دستور کار قرار گرفت؛ اظهار داشت: با همت کارکنان خدوم گاز زنجان موفق به جایگزینی۵۱ هزار ۴۵۰ متر مکعب ساعت گاز در سال گذشته شده ایم که تحقق ۱۲۸ درصدی جایگزینی گاز طبیعی را نشان می دهد.

وی با اشاره به نقش موثر سوخت گاز طبیعی در کاهش آلودگی هوا، جلوگیری از قطع درختان و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای؛ بر ضرورت توسعه گازرسانی و تامین گاز مورد نیاز صنایع استان تاکید کرد و اظهار داشت: با گازرسانی به ۹۵ واحد صنعتی عمده در سال گذشته؛ واحدهای صنعتی- تولیدی بهره مند از گاز استان زنجان به ۲ هزار و ۳۷۰ واحد رسیده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان از بالندگی گاز در واحدهای صنعتی استان زنجان خبر داد و اذعان داشت: واحدهای صنعتی – تولیدی استان متشکل از یک هزار و ۵۳۱ واحد صنعتی جزء و ۸۳۹ واحد صنعتی عمده و فوق عمده است.

مهندس احمدلو با بیان اینکه توسعه شبکه گازرسانی و ارائه خدمات پایدار از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است؛ از رشد قابل توجه عملکرد صنعت گاز در استان زنجان خبر داد و بر نقش مهم و کاربردی گازرسانی در کاهش آلاینده های زیست محیطی و اهمیت ایجاد صنعت سبز با گازرسانی به صنایع استان تاکید کرد.

وی تصریح داشت: اجرای عملیات خطوط انتقال گاز در نقاط مختلف استان برای تقویت و تکمیل زیر ساخت های گاز رسانی به شهرها، روستاها و صنایع، جایگزینی گاز طبیعی با سوخت های میان تقطیر در صنایع عمده استان و صرفه جویی در مصرف سوخت؛ از مهمترین برنامه های شرکت گاز استان زنجان است.

مهندس احمدلو یادآور شد: پس از شیوع ویروس کرونا و با رعایت پروتکل های بهداشتی و با تلاش کارکنان و پیمانکاران اجرایی تا پایان فروردین۱۴۰۰؛ یکصد و ۱۵ واحد صنعتی در استان زنجان از نعمت گاز بهره مند شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟