دسته‌بندی نشده

تصویب ایجاد شهرک پوشاک و مصالح ساختمانی در شهرستان خدابنده

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ناصر فغفوری اظهار داشت: در جلسه ای که به منظور بررسی موانع و تبادل نظر در خصوص راهکارهای توسعه صنعتی شهرستان خدابنده با حضور نماینده مردم خدابنده در مجلس شورای اسلامی ، فرماندار خدابنده ، روسای دستگاههای اجرایی استان برگزار شده بود ، ایجاد شهرک صنفی پوشاک و شهرک تخصصی مصالح ساختمانی بتنی تصویب شد.

وی با بیان اینکه توسعه اقتصادی و سرمایه گذاری در مناطق محروم استان زنجان طی سال جاری مورد تاکید و توجه قرار گرفته است افزود : با توجه به اینکه شهرستان خدابنده نیز از مناطق محروم استان به شمار می رود ، ایجاد شهرک های تخصصی در این منطقه ضروری است.

این مقام مسئول یادآور شد: با توجه به پتانسیل خوب این شهرستان در تولید پوشاک ، مقرر گردید با ایجاد شهرک صنفی شاهد تجمیع واحدهای کارگاهی در محلی خارج از شهر باشیم.

وی عنوان کرد: واحدهای نیمه صنعتی و کارگاهی می توانند با استقرار در این شهرک ، از طریق اداره کل استاندارد و یا اداره ثبت برندها ، برند مربوطه را ثبت و فعالیت نمایند.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان در خصوص ایجاد شهرک تخصصی مصالح ساختمانی در این شهرستان گفت: وجود واحدهای متعدد تولید قطعات بتنی در خدابنده و نیز ذخایر معدنی در این رابطه ، زمینه ایجاد شهرک صنعتی تخصصی مصالح ساختمانی را در این شهرستان فراهم کرده است.

وی با بیان اینکه با اختصاص ۴۰ هکتار زمین ایجاد شهرک اختصاصی پوشاک خارج از محدوده شهر خدابنده پیگیری می شود و به زودی محقق می شود، ابراز داشت: واحدهای موجود در شهرستان خدابنده همچون سرنگ سازی و آریا رنگ نیز طرح‌های توسعه‌ای خوبی در دست اقدام دارند که طی ماههای آتی به بهره برداری خواهد رسید.

فغفوری با بیان اینکه برای حضور سرمایه گذاران در شهرستان خدابنده حمایت لازم را خواهیم داشت، تصریح کرد: در کنار سرمایه گذاران جدید نیز حضور خواهیم داشت تا توسعه اقتصادی در این منطقه محقق شود.

وی در ادامه از سرمایه گذاری تجهیزات پزشکی در این شهرستان خبر داد و عنوان کرد: سرمایه گذاری پیش بینی شده برای فاز اول این طرح صنعتی 3 میلیون دلار با اشتغالزایی 70 نفر میباشد که پیش بینی شده است در فازهای بعدی میزان اشتغالزایی این طرح تا 700 نفر افزایش یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟