دسته‌بندی نشده

راه اندازی سامانه ی شفاف سازی بهزیستی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد محمدی اظهار کرد: شفاف سازی از جمله زیر ساخت های سیاستگذاری و برنامه ریزی است که نقش اساسی در کاهش فساد،ارتقاء و بهبود عملکرد، تقویت سرمایه اجتماعی و ارتقای سطح آگاهی جامعه و حذف عوامل زمینه ساز فساد دارد .

وی افزود : توسعه مشارکت و روحیه تعاون و بهره مندی از ظرفیتهای مردم ، تقویت نظام نظارتی و افزایش سرمایه اجتماعی ، یکپارچه سازی اطلاعات از طریق اصول مدیریت دانش و پاسخگویی و تکریم ارباب رجوع از اهداف این سامانه است .

محمدی با اشاره به اینکه  سامانه شفافیت به آدرس shafaf.behzisti.ir در دسترس عموم می باشد  ، عنوان کرد : در حال حاضر بیش از 29 هزار خانوار زنجانی تحت پوشش بهزیستی هستند و از این تعداد بیش از 18 هزار خانوار مستمری بگیر و مابقی از سایر خدمات بهزیستی بهره مند هستند و تمامی اسناد و مدارک غیر محرمانه و اطلاعات مربوط به فعالیت‌های جاری سازمان بر روی این سامانه و در اختیار شهروندان قرار دارد .

وی در ادامه به سامانه ی تلفنی دیده بان اشاره کرد و گفت : این سامانه تلفنی بدون نیاز به کد ، قابل ارتباط و رایگان است و هر شهروندی از هر نقطه‌ی استان می‌تواند با شماره ۱۴۸۲ تماس گرفته و پیام خود را که ممکن است حاوی پیشنهاد، نظر، انتقاد، شکایت و هر صحبت و ایده‌ی دیگری باشد در این سامانه تلفنی،ثبت کند و با کد پیگیری که ارائه می‌شود می‌تواند آن را پیگیری کند .

مدیر کل بهزیستی خاطرنشان کرد : سامانه ملی دیده بان در بستر وب با نشانی www.didehban.behzisti.ir قابل دسترسی است و افرادی که امکان یا علاقه به برقراری تماس ندارند می توانند از طریق بستر وب ارتباط برقرار کنند. این سامانه در قالب اپلیکیشن موبایل نیز قابل دسترسی است.

محمدی تاکید کرد: این سامانه بر اساس دقت و سرعت کار می‌کند و در هر مرحله ای از زمان که فرد شکایت و انتقادی دارد می‌تواند در این سامانه به ثبت برساند .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟