دسته‌بندی نشده

راه اندازی مراکز رشد و نوآوری در شهرستان های فاقد شعبه پارک علم و فناوری در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح الله حقیقی  در جلسه توسعه اکوسیستم علم و فناوری استان اظهار داشت: چه بخواهیم و چه نخواهیم توسعه همه جوامع در زمان حاضر بر محور توسعه فناوری و گسترش پارک های علم و فناوری است.

وی خاطرنشان کرد: ویژگی عمده فعالیت های نوآورانه و فناورانه، بهره فوق العاده از نیرو و امکانات کم برای تحقق ارزش افزوده بالا است.

استاندار زنجان به ضرورت توجه به توسعه و گسترش فرهنگ بهره وری و ارتقای ارزش افزوده تاکید کرد و اظهار داشت: در این راستا باید همه تلاشمان را برای توسعه فعالیت های نوآورانه به کار بگیریم.

حقیقی گفت: اگر ارزش فعالیت پارک های علم و فناوری را بدانیم بدون شک همه ما برای فراهم کردن فضا و امکانات جهت راه اندازی چنین مراکزی رغبت خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه ما در صنعت خودروسازی قدمت زیادی داریم ولی جایگاه رقابتمان در دنیا در این صنعت به اندازه قدمت آن نیست، خاطرنشان کرد: برای موفقیت در این عرصه باید بر رقابت پذیری و ایجاد ارزش افزوده متمرکز شویم و این مهم از طریق فعالیت های فناورانه به دست می آید.

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم بهره گیری از تکمیل پروژه های نیمه کاره جهت تامین فضاهای مورد نیاز پارک علم وفناوری این استان اشاره کرد و گفت: به فعالیت های نو آورانه و فناورانه که موضوع نوین و مهمی است، باید توجه ویژه داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟