دسته‌بندی نشده

زنجان، استان برتر در فرآوری محصولات کشاورزی است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه سال گذشته ۵۰ درصد محصولات کشاورزی، زنجان فرآوری شده است، اظهار کرد: زنجان در این زمینه رتبه نخست را در بین استان‌های دیگر کسب کرده است.

تاراسی با اشاربه اینکه در چند سال گذشته توسعه صنایع تبدیلی و میزان فرآوری محصولات کشاورزی در استان زنجان روند رو به رشدی به خود گرفته است، افزود: این استان جزو پیشروها در این زمینه بوده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه هر چند با توجه به ظرفیت‌ها، تا رسیدن به نقطه مطلوب، مسیر طولانی در پیش است، گفت: زیتون، انگور، حبوبات، جو، گوجه فرنگی، سیب‌زمینی و سیر عمده محصولات کشاورزی قابل فرآوری استان محسوب می‌شوند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشار به اینکه کشاورزان زنجانی، تولید کننده ۶۰ نوع محصول باغی و زراعی هستند، تصریح کرد: برای ارتقای بهره‌وری و ایجاد ارزش افزوده در زمینه تولیدات، توسعه صنایع تبدیلی جزو برنامه‌های مهم در استان به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه برای توسعه فرآوری محصولات کشاورزی برنامه‌ریزی خوبی برای اجرا در دستور کار قرار دارد، بیان کرد: توسعه صنایع تبدیلی در گرو بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و ایجاد تسهیل‌گری‌های لازم است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با اشاره به اینکه سال گذشته ۵۰ درصد محصولات کشاورزی، زنجان فرآوری شده است، عنوان کرد: زنجان در این زمینه رتبه نخست را در بین استان‌های دیگر کسب کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا